×
#Lifestyle

Zuzana Maďari: Jóga si k vám nájde cestu vtedy, keď ju potrebujete

24.6. 2022 11:59 Jogínka Zuzana Maďari, ktorú na Instagrame nájdete ako @pina_yoga, nám v rozhovore poodhalila viac zo svojho sveta ZENu, rovnováhy a váženia si vlastného tela.

Čo všetko dokáže jóga v našich životoch zmeniť?

Úplne všetko. Viem, že to vyznie ako klišé, ale sama som ukážkový príklad toho, ako sa z naozaj veľkého cholerika vie stať pokojnejší človek. Jóga ma naučila vážiť si svoje telo, pracovať s ním tak, aby bolo zdravé. Zmenila mi povahu, vzťahy, stravovanie a aj pohľad na svet ako taký. O jóge sa hovorí, že vám otvorí dlane aj srdce a ja sama na sebe vidím, ako dokážem byť oveľa tolerantnejšia, menej výbušná, viac empatická. Mám oveľa lepšie a kvalitnejšie priateľstvá aj partnerstvo.

O čosi viac ako akýkoľvek iný pohyb je často spájaná aj s duchovnom, s hľadaním vnútorného pokoja. Aké s tým máte skúsenosti vy osobne?

Určite áno, po pár rokoch praxe pozorujem veľké zmeny. Jóga vám nastaví veľké zrkadlo, ako sa správate k druhým, ale aj k samým sebe. Ukáže vám, ako rýchlo žijeme, akí sme pozorní k maličkostiam, prinúti vás zastaviť. Je to potom len na vás, či budete pokračovať a hľadať cestu doslova “naspäť k sebe.” Aj vďaka jóge mám vo svojom živote oveľa menej stresu, vyriešila som si staré rany zo života a snažím sa spomaliť svoje dni, aby som si ich vedela užiť naplno. Každý jeden.

Zdroj: Archív Z.M.

Ako ste sa do nej prvýkrát zamilovali?

Môj príbeh je až rozprávkovo ružový (Úsmev). Na prvú hodinu jógy som prišla omylom, skôr zo srandy než s vážnym záujmom. Avšak od prvej chvíle to bola láska na celý život. Dokonca si pamätám, že po prvej hodine som bola taká nadšená, že som neustále niekomu hovorila, aké to bolo úžasné a ako sa mi na pár minút zastavil ten šialený kolotoč v hlave. Od narodenia mám totiž neposednú myseľ a milión myšlienok. Chcela som ten pocit zažívať každý deň. Mala som obrovské šťastie na moju prvú učiteľku, ktorú som potom navštevovala roky a dodnes sme priateľky.

Video