×
#Lifestyle

Fit girl Martina Takáčová: Drastické diéty sú trápením tela!

26.6. 2022 23:55 Influencerka a trénerka Martina Takáčová spolu s Tatianou Židekovou priniesli vo svojej BalanceTV program, ktorý vám vyčaruje vysnívané krivky. Ale musíte si zamakať! Pre magazín EVA prezradila, prečo drastické diéty nefungujú a ako sa namotivovať na nový fit plán.

Každá žena túži po super vyformovanom tele, ale pre mnohé je náročné spraviť ten prvý krok - nakopnúť sa...
Jednoznačne najťažšie je začať, často sa snažím ženy vo svojom okolí presvedčiť aspoň na jeden prvý tréning. Dať im taký prvý impulz a väčšinou potom už endorfíny a dobrý pocit zo seba samej urobia svoje. Ženám sa to zapáči. Motivácia by mala byť však určite v každej z nás, a to je cítiť sa lepšie vo svojom tele. Každá žena sa chce páčiť a často to, že sa dobre necítime, zapríčiňuje len naša lenivosť alebo že nevieme, ako na to.

Martina Takáčová
Zdroj: Martina Takáčová


Vraví sa, že 70 percent úspechu je strava. Máte nejaký špeciálny plán?
Nie som typ, ktorý je schopný a ochotný držať drastické diéty, nehrotím to. Majú krátkodobý efekt a je to trápenie tela. Ale klamala by som, ak by som povedala, že môžem zjesť hocičo a že pri výbere jedál nerozmýšľam. Snažím sa udržať si v strave rovnováhu aj si dopriať, ale neprejedať sa bez kontroly. Je dôležité voliť správne jedlá, z ktorých môžete zjesť aj väčšie množstvo a sú bohaté na živiny.

Video