×
#Ľudia

(Rozhovor) Slovenská modelka Dominika má džob snov: Takéto autá testujem!

29.4. 16:15 Fotila pre Chanel, Vogue a Harper´s Bazaar, nosila na sebe šperky za milióny eur a dnes testuje najluxusnejšie autá sveta priamo v Dubaji. Modelka Dominika Sofroniciová má džob snov, akým sa nemôže pochváliť hocikto.

Dominika testuje autá na jednom z najsledovanejších kanálov o autách, Supercar Blondie. Hoci od štrnástich rokov žila mimo Slovenska a vďaka práci precestovala celý svet, pred siedmimi rokmi zakotvila v Dubaji a našla tu svoj druhý domov.


Máte za sebou úžasnú kariéru, fotili ste pre svetové magazíny ako Vogue či Harper´s Bazaar, kampane pre L´Oreal, Jaguar, či Huda Beauty, precestovali ste celý svet. Na ktoré fotenie spomínate najradšej?
Je ťažké vybrať to najlepšie, pretože všetky boli niečím výnimočné. Rada spomínam na fotenie v púšti pre Chanel, bol to výnimočný zážitok. Menej rada na plážové fotenie v Japonsku, keď došlo k poškodeniu jadrovej elektrárne vo Fukušime a museli nás okamžite evakuovať. Boli sme totiž celkom blízko. Vtedy som prehodnotila priority vo svojom živote.


Pred pár rokmi ste vymenili Európu za Emiráty. Ako sa vám býva v Dubaji?
Skôr by som povedala, že som vymenila hektický život plný cestovania za ten stabilný v Spojených arabských emirátoch. Ja som žila od 14-tich rokov mimo Slovenska a neustále som cestovala. Pred Emirátmi som žila v Ázii, kde som sa cítila tak dobre, že som sa tam chcela aj usadiť. Ale život to napokon zariadil tak, že som sa presťahovala do Dubaja. Som tu už sedem rokov a Dubaj je na prácu aj život skvelý. Mesto je založené primárne na expatoch, ktorých tu je približne 85%.

Dominika Sofroniciová
Zdroj: Dominika Sofroniciová

Ak by ste porovnali modeling v Euópe a v Dubaji, kde vidíte najväčšie rozdiely?
Napríklad s dochvíľnosťou si tu lámu hlavu menej než v Európe, na druhej strane nemusím absolvovať toľko kastingov, ako som bola zvyknutá. Modeling v Dubaji sa však pomaly dostáva na svetovú úroveň. Mnoho svetových módnych magazínov tu má už svoje zastúpenie.


Vy ste však zavesili modeling na klinec, keď ste dostali ponuku byť v tíme Supercar Blondie…
Tieto dve profesie sa skĺbiť nedali z časového hľadiska, ale aj preto, lebo som typ človeka, ktorý dáva do toho, čomu sa venuje, všetko. Musela som si vybrať, čo je lepšie pre moju budúcnosť. Modeling mi dal do života veľa, videla som celý svet, spoznala úžasných ľudí (pozn. red.: napríklad Rihannu, Beyoncé, Ronalda, Leona Edwardsa), mám skvelé zážitky, ale bol čas posunúť sa ďalej. Povedala som si, že vlastne tento džob nie je taký odlišný. Stále je to práca pred objektívom, len teraz som vymenila foťák za kameru a vzdala som sa diéty.


Najnovšie vás môžeme sledovať v relácii Supercar Blondie, ktorá je super populárna a má 90 miliónov followerov. Ako ste sa dostali k tejto príležitosti?
Oslovila ma priamo Alexandra, ktorá vystupuje pod menom Supercar Blondie. Videla jedno z mojich videí, ktoré som natočila pre sieť hotelov Hilton a pozvala ma na screen test. No a na ďalší deň mi ponúkla prácu. Musím povedať, že s Alex sa pracuje úžasne! Sme na rovnakej vlnovej dĺžke, milujeme autá, módu, zvieratá a máme mnoho spoločného. Vlastne ju ani neberiem ako šéfku, ale ako kamošku. Väčšinu natáčania sa presmejeme.

Dominika Sofroniciová testuje autá v známej relácii Supercar Blondie, ktorá má 90 miliónov followerov. (na fotografii s Alexandrou, teda Supercar Blondie)
Zdroj: Dominika Sofroniciová

Mali ste vzťah k autám od detstva?
Ja som s autami doslova vyrastala! Môj ocino má garáž a venuje sa autám, takže keď sa moje rovesníčky hrali s bábikami, ja som trávila celé dni v ufúľaných montérkach s ocom v garáži a pomáhala som mu. Vtedy mi, samozrejme, ešte nenapadlo, že sa stanem modelkou a autá ma budú v podstate živiť.


Na čom práve jazdíte?
Možno to niekoho prekvapí, ale nevlastním žiadne auto. Buď sa presúvam taxíkmi alebo autami, ktoré aktuálne testujem. Nedávno to bol Aston Martin DBX707 a Bentley Continental GT Speed. Priznávam však, že sa mi potom autá vracajú len veľmi ťažko, pretože sa mi vždy tak zapáčia, že by som si ich okamžite nechala pre seba!


Pri nakrúcaní Supercar Blondie musíte všeličo zažiť. Na ktoré momenty nemôžete zabudnúť?
Priznám sa, že tých zážitkov je neskutočne veľa! Už som sa vďaka Supercar Blondie potápala v najhlbšom bazéne sveta, šoférovala som na mieru vyrobený 6-kolesový Rolls Royce, ktorý mal hodnotu 7 miliónov eur a je jediný svojho druhu, no asi najväčší zážitok bolo testovanie pretekárskeho auta cez púštne duny a v šialenej rýchlosti so šampiónom Rallye Dakar, Nanim Romom. A musím povedať, že Nani ma vôbec nešetril.