×
#Ľudia

(Rozhovor) Lucia Slaninková: Na influencing nestačí len jedna dobrá fotka!

22.4. 13:45 Poznáme ju ako @slanchita a ochotne si na jej Instagram chodíme po beauty tipy. Druhá vicemiss z roku 2013 nám však neporozprávala len o tom, ako si udržuje top figúru, ale prezradila aj to, že byť influencerkou nie je zadarmo a zbaviť sa nálepky „bývalá priateľka hokejistu“ je takmer nemožné.

Od momentu, kedy ste sa stali vicemiss, ubehlo už desať rokov, vy však máte stále fantastickú postavu. Sú v tom gény alebo cvičenie?
Rada by som povedala, že sa veľmi udržiavam, cvičím a držím zdravú stravu, ale bohužiaľ, opak je pravdou. Nie som pre dievčatá asi ten najžiarivejší príklad, pokiaľ ide o fit životný štýl. Myslím, že vďačím najmä génom po tatinovi, alebo si moje telo ešte pamätá, že som desať rokov tancovala. Nebolo tomu však vždy tak, v puberte som dosť pribrala a musela som si doslova napraviť trávenie, až potom sa mi podarilo vrátiť sa na pôvodnú hmotnosť. Pravdou je, že určité veci sa po tridsiatke menia, a tak sa pomaličky snažím naladiť na zdravší životný štýl a viac pohybu. Ak sa však potrebujem trochu „vyrysovať“ do plaviek, obmedzím sladkosti, nastavím si pravidelnú stravu 5 x denne a zvýšim pohyb. Inak si ale doprajem všetko, na čo mám chuť.

Influencerka a bývalá misska Lucia Slaninková
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CWVduR9s3sI/

Prednedávnom ste prešli z blond farby na hnedú. Ako ste si zvykli?
Veľmi rýchlo! A myslím, že aj moje okolie. Už predtým som mala pár pokusov, ale zrejme som nemala na to ten správny vek a zbytočne ma tmavšie vlasy zostarovali. Teraz mám ale pocit, že som na tmavší odtieň dozrela a paradoxne, cítim sa s tmavšími vlasmi mladistvejšie. V blond farbe som si pripadala už taká fádna. No netvrdím, že sa k blond nevrátim. Teraz som však spokojná.

Pre mnoho mladých dievčat je "byť influencerka" hotový dream job. Ale zrejme to nie je úplne zadarmo, však?
Dobrá otázka. Práve teraz riešim svoju malú krízu, lebo ľudia často ani nevidia, čo všetko je za influencingom. Vidia len výsledný produkt, no za všetkým stojí veľa práce, času, mnohokrát stresu. V niektorých prípadoch sa jedna spolupráca ťahá aj dva-tri týždne, kým sa schváli a klient je spokojný. Už to nie je také ako pred pár rokmi, keď stačila nejaká pekná fotka z prechádzky alebo z obeda a hotovo. Za dobrým influencingom musí byť vízia, následne tvorba a kopa času. Je to proste biznis. A v každom dobrom biznise musíte čo-to obetovať.

A čo by ste poradili dievčatám, ktoré by chceli ísť vo vašich stopách?
Keď som začínala s Instagramom ja, a to je už 10 rokov, mali sme úplne iné podmienky. Napokon, aj ja sa učím každý deň niečo nové. Každej začínajúcej influencerke môžem len odporučiť: „Pokiaľ si si tým, čo chceš robiť, istá a máš nápady, tak len tvor, tvor a tvor. Niekedy stokrát padneš, ale raz sa ti podarí presne to, čo si si vysnívala. Ak budeš tvoriť zaujímavé veci, ľudia si ťa nájdu.“

Influencerka a bývalá misska Lucia Slaninková
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CZwHY3sL97-/

Známe ženy často bojujú s nálepkami ako napríklad "bývalá priateľka toho a toho." O vás vravia ako o bývalej priateľke Tomáša Tatara, aj keď už roky nie ste spolu. Ako vnímate takéto nálepkovanie?
Akurát prednedávnom som si písala s kamarátkou a pozastavila som sa nad tým, že jednu kočku stále spájajú s jej bývalým, hoci dotyčný má už novú priateľku. Ale táto kamoška mi veľmi rýchlo pripomenula, ako nálepkujú v médiách mňa. Tak sme sa na tom obe vlastne dobre pobavili. Niekedy ma to ale zamrzí, lebo sa nazdávam, že už dávno som za tie roky zaujímavejšia kadečím iným, než tým, že som tvorila pár s hokejistom. Naučila som sa to teda prehliadať.

Teraz tvoríte pár s Jurajom a vyzeráte veľmi šťastne. Ako ste sa zoznámili?
Poznáme sa už roky, keďže sme z rovnakého mesta. Naše cesty sa spojili ale až teraz, a asi tak to malo aj byť. Úplne sme si spolu sadli a musím priznať, že vďaka tomu je ten život a spolunažívanie oveľa jednoduchšie. Trávime spolu veľa času, máme spoločné aktivity, spoločných priateľov, a radi spolu relaxujeme.

Lucia Slaninková s priateľom.
Zdroj: Lucia Slaninková

Ste čerstvá tridsiatka, veci vnímate inak ako pred rokmi, čo by ste teda poradili mladšej Lucii?
Mladšej Lucke by som poradila, aby sa nestresovala vecami, ktoré sa nedajú zmeniť a užívala si všetko, čo ponúka život. Svoju cestičku si aj tak vybuduješ a po každej búrke vyjde slnko.

Mojich top päť beauty produktov, ktoré by som si vzala na dovolenku:

„Som zaťažená na krémy, nemôžem mať pocit sucha, či už na tvári, alebo na tele. V mojej výbave by preto nemohli chýbať krém na tvár, dobré hydratačné sérum, telový krém, mejkap a líčka.“