×
#Krása

Žiada si váš účes zmenu? TOTO sú farby, ktoré sú hitom roka!

15.4. 14:47 Nová sezóna = nová farba? Ak by ste aj chceli zmenu, ale neviete presne akú, poradíme, ktoré odtiene a farby prevzali žezlo tento rok.

Extra lesk
Glossy alebo aj liquid brunette je Tik-Tok trend, ktorý vyzdvihuje krásu extralesklých tmavých vlasov. Hnedé vlasy rozhodne nie sú nuda a so správnou starostlivosťou vás odmenia závideniahodným zrkadlovým leskom. Sústreďte sa na luxusnú výživu v podobe olejov, výživných masiek a špeciálnych sér, ak zmeníte farbu, voľte taký tón, ktorý pristane k odtieňu vašej pokožky. V prípade liquid brunette však nejde o jednoliatu farbu z drogérie, naopak, hairstylisti odporúčajú zveriť sa do rúk koloristom, ktorí dokážu zosvetliť mikropramienky vlasov tak, aby vaše vlasy pôsobili luxusne a bohato. Inšpiráciu hľadajte u Priyanky Chopra, Kate Middleton, Vanessy Hudgens alebo Eizy Gonzales. Nicola Clark, ktorá sa stará o vlasy Madonne, Dua Lipe či Kate Moss, tvrdí, že správna liquid brunette farba má vyzerať tak lesklo, až vaše vlasy pôsobia priam mokrým dojmom. „Nezabúdajte, cieľom je super vysoký lesk.“

Medené odlesky
Spustila to ešte Kendall Jenner, ktorá svoje tmavé vlasy zjemnila svetlejšími tónmi medenej. Novému boomu ohnivých vlasov podľahli aj modelky Gigi Hadid a Emily Rajtakowski či herečka Lily James. Medzi top vyhľadávané odtiene patrí okrem medenej aj škoricová alebo hnedá s jemne červenými podtónmi. Dobrá správa pre milovníčky naturálnych farieb – vyskúšajte henu. A tým myslíme tú v čistej forme, ktorá vlasom prepožičia prirodzený medený odlesk, no miesto ničenia štruktúry vlasov dodá hrive výživu a zdravý vzhľad.

Barbie blond
Ktovie, či je to kvôli očakávanej premiére filmu o Barbie s Margot Robbie a Ryanom Gosslingom, v každom prípade barbie blond je odtieň, o ktorom budeme veľa počuť aj tento rok. Platinové tóny či ľahké champagne odlesky s chladným podtónom si už našli svoje fanúšičky aj medzi hviezdami. Zoey Deutch, Megan Rapineo, Lorde, Anya Taylor-Joy či Megan Fox prebojovali barbie blond priamo do Hollywoodu. Musíte však rátať s tým, že vaše vlasy budú potrebovať okrem šikovného koloristu aj domácu extra starostlivosť. „Snažte sa limitovať umývanie vlasov a používajte len produkty určené na blond pramienky. Aby ste predišli žltým tónom, zmývajte kondicionér vlažnou vodou – farba vám vydrží dlhšie, ako keby ste vlasy umývali pod prúdom príliš teplej vody. A samozrejmosťou je vyhýbať sa fénu a žehličke na vlasy,“ radí celebritná hair stylistka Nicole Petty.

Whipped cappuccino
Nenechajte sa pomýliť názvom, hoci aj čerpá inšpiráciu od baristov. Aký odtieň si teda predstaviť? Známy stylista Eric Lopez vysvetľuje: „Ide o kombináciu karamelovohnedej a mliečnej blond, ktorú vytvoríme pomocou techník balayage a baby melíru.“ Podľa Lopeza vyzerá whipped cappuccino najlepšie na prirodzene hnedých vlasoch, aké má aj Jennifer Lopez.

Eiza Gonzálezmá super lesklé vlasy.
Zdroj: Eiza González
Medené odtiene sú opäť v kurze.
Zdroj: Shutterstock
Margot Robbie
Zdroj: Kevin Mazur
Jennifer Lopez
Zdroj: https://www.instagram.com/p/Ckglfa8pjIz/
autor:  bh