×
#Ľudia

Jopo o živote na Kube: Ľudia na mňa pozerali ako na chodiacu peňaženku!

23.4. 17:32 Zanechať rozbehnutú kariéru a začať opäť od nuly v exotickej krajine. Jozef Poláček, ktorého poznáme pod prezývkou Jopo, sa pred rokmi rozhodol urobiť za svojím životom hrubú čiaru a skúsil hľadať šťastie v exotickej krajine. Tam si našiel nielen nové pracovné výzvy, ale aj lásku.

Prvý vzťah mu síce nevyšiel, no dnes je po jeho boku exotická Elizabeth, ktorú bývalý moderátor označil za ženu svojho života. Po synčekovi Joshuovi, ktorého má z predošlého manželstva, mu nedávno porodila ich tretie dieťa – malého Bruna. „Moji rodičia majú troch synov a viem, že vždy túžili aj po dievčatku. Čiže odmala som vnímal, že mať veľa detí a možnosť vychovávať ich v láske a v mieri je veľkým požehnaním a darom,“ povedal Jopo. Aj keď sú jeho deti spolovice Slováci, kubánsky temperament a divokosť po mame sa v nich nezaprie. „Je to s nimi intenzívne a veselé,“ smeje sa Jopo, ktorý si dáva záležať, aby ovládali aj plynule slovenčinu. „Pracujem na tom, aby hovorili minimálne tromi jazykmi. Najstarší 11-ročný Joshua ovláda s ľahkosťou slovenčinu, španielčinu a angličtinu a pribral si k tomu štúdium nemčiny. Dúfam, že jeho súrodenci budú na tom rovnako.“

Jozef Jopo Poláček sa u nás preslávil ako moderátor relácie Deka.
Zdroj: JOJ

Jopo si život na Kube a kubánsku mentalitu rýchlo zamiloval a miestnych opisuje ako ľudí, ktorí žijú prítomným okamihom. „Ak niečo milujem, je to ich spontánnosť, srdečnosť a ľudskosť, s ktorou dokážu bojovať s naozaj nepriaznivými životnými podmienkami a ťažkými skúškami, ktorým je táto krajina vystavená. Ak niečo vnímam negatívne, je to ich schopnosť neuveriteľne všetko skomplikovať,“ zhodnotil exmoderátor, pre ktorého neboli začiatky v tejto krajine úplne jednoduché.

„Spočiatku sa na mňa pozerali ako na chodiacu peňaženku, časom sa to, prirodzene, zmenilo. Myslím, že po 12 rokoch strávených na Kube som tam už zapadol. Venoval som sa hlavne gastronómii a turizmu a v poslednom období stavebníctvu. Momentálne riešim založenie kubánskej firmy, v ktorej môžem mať podľa nových zákonov až do sto zamestnancov. Bude zameraná na poľnohospodársku a potravinársku výrobu a distribučné služby,“ prezrádza EVE svoje plány. Jeho mladá manželka Elizabeth mu je vo všetkom oporou a ochotne ho s rodinou nasleduje aj na druhý koniec sveta.

Jopo s aktuálnou priateľkou má tri deti.
Zdroj: instagram/elipooh_1403

Ak treba niečo na diaľku vybaviť a sú momentálne na Slovensku, môže sa spoľahnúť aj na svokrovcov. „Mám s nimi dobrý a korektný vzťah. Pomáhajú mi a je fajn vedieť, že ak potrebujem niečo na Kube vybaviť, svokra to s prehľadom zariadi.“ Nedávno dokonca pricestovala na Slovensko, aby dcére pomohla s ratolesťami. Aj keď to u nás Jopo a Elizabeth milujú, niečo im predsa len chýba.

„Určite tie nádherné kubánske pláže a čerstvé ovocie a zelenina z našej farmy. Ale našťastie o pár týždňov balíme kufre a pôjdeme si to všetko vychutnať na Kubu.“ Otázku finálneho usadenia ešte stále nemajú uzavretú. „Rozhodnutie tohto charakteru budeme natrvalo zvažovať toto leto, ale zatiaľ to vyzerá tak, že budeme s deťmi zhruba deväť mesiacov na Slovensku a zvyšok strávime v Karibiku. Čo bude potom, ukáže čas,“ zamýšľa sa Jopo, pre ktorého je snom prejsť životom s čistou mysľou, láskou v srdci a konajúc dobro. FOTO JOPOVEJ EXOTICKEJ RODINKY NÁJDETE TU!