×
#Ľudia

Herečka Nela Pocisková: Veľký návrat k starej láske!

24.4. 7:44 Kedysi nimi bola doslova posadnutá, no životné okolnosti spôsobili, že na svoju veľkú vášeň musela zanevrieť. Dnes je všetko inak a Nela Pocisková si opäť našla cestu k starej láske.

Pre  vyťaženú herečku a mamu dvoch malých detí je to dokonalá psychohygiena. A pre nás ostatné skvelý návod, ako si nájsť chvíľu pre seba. Tušili ste, že pre Nelu boli kone kedysi všetkým? „Odjakživa som ich milovala. Bola som nimi doslova posadnutá! Celá moja detská izba bola o koníkoch. Plagáty, hračky, obrazy, obliečky... proste všetko!“ spomína s úsmevom Nela, ktorá ich neskôr neváhala aj osedlať. „Jazdila som ako maličká chvíľku aj parkúr. Bývali sme len dedinu od Miloslavova a tak som to mala ku koňom na skok. Snívala som, že raz budem mať vlastného, ale čím som bola staršia, uvedomovala som si, že to nie je také jednoduché. Je to veľký záväzok a obeta, nehovoriac o tom, ako je náročné sa o kone vedieť správne starať a venovať sa im.“

To chce nielen chuť, ale aj čas a ten začal Nele veľmi rýchlo ubúdať. „Prišla škola, iné záujmy a ja som mala zrazu toľko aktivít, že som to prestala stíhať,“ vysvetľuje herečka. Keď sa s rodinou presťahovali do Bratislavy, jazdenie išlo nadobro bokom a jej vášeň pomaly bledla. „Vo svojom vnútri som ich však vždy milovala a keď sa naskytla akákoľvek, aspoň malá príležitosť, vždy som s nimi išla aspoň na peknú prechádzku.“

Nela Pocisková
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CjTb

Babské jazdy
Nad návratom ku koňom počas úspešnej hereckej kariéry viackrát premýšľala a túžila si pri nich vyvetrať hlavu a prísť na iné myšlienky. Vždy však niečo jej plány zabrzdilo. „Veľmi dlho som chcela opäť začať pravidelne jazdiť, ale prišli deti a všetku pozornosť som už venovala im. Bolo by zvláštne tráviť čas pri koňoch, keď mám doma malé bábätko.“ Nela preto počkala, kým Lianka trochu podrastie a bude jej môcť po prvýkrát predstaviť svoju dávnu veľkú vášeň. „Dcérka mala vtedy 4 roky. Je to presne rok, keď som si povedala, že si to pôjdeme spolu prvýkrát vyskúšať. Hovorila som si, že ju do ničoho nebudem tlačiť a uvidím, ako ju to chytí. Prišli sme do Ivanky pri Dunaji a Lianka bola úplne nadšená. Veľmi ju to dodnes baví a sama som šťastná z toho, že máme takúto spoločnú babskú aktivitu. Hektor bol zatiaľ v sedle iba raz, no príliš ho to neoslovilo.“ Osud si však pre Nelu pripravil aj veľké prekvapenie, o akom sa jej ani nesnívalo.

Príjemné s užitočným
Do cesty jej priplietol aj ďalšiu možnosť, ako svoju vášeň prepojiť s kariérou. „Úplnou náhodou mi prišla ponuka na nový televízny projekt, a keď som uvidela, že natáčať sa bude aj s koňmi, neváhala som ani sekundu. Neskutočne sa teším, že som pri koňoch aj v práci. Je to pre mňa absolútny dream job. Presunula som sa do Miloslavova k Monike Fišerovej a mávam tréningy s najlepšími vo svojom odbore. Som úplne unesená, keď mi rozprávajú svoje skúsenosti a dávajú cenné rady. Sú to makači a ani ľudia na Slovensku možno netušia, akých odborníkov na kone u nás máme. Je to pre mňa absolútny návrat do detstva.

Naozaj prežívam neskutočné šťastie a krásne obdobie. Všetko sa pri týchto nemých tvárach spomalí, zrazu som tam len ja a on. Aj keď sa učím jazdiť, je to vlastne také moje zrkadlo. Presne mi dá pocítiť, či verím sama sebe, alebo vycíti, či sa bojím. Hneď mi dá spätnú väzbu a nemôžem sa vyhovárať na nikoho iného, iba na seba. Tá sloboda, ktorú cítim, keď sme sa vzájomne prepojili a našli spoločnú reč, je neopísateľná. Keď cválam, mám doslova pocit, že lietam. Je to silné a majestátne zviera, vždy keď zosadnem zo sedla a kráčam k autu, usmievam sa. Ťažko sa to dá opísať, kone sú proste láska,“ rozplýva sa Nela.

Nela Pocisková
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CTXy1I2M-l0/

Nemí herci
Jednu vec si však všimla, až keď s tátošmi začala natáčať. „Je to niečo úplne iné, ako keď mám obyčajný tréning. Kôň sa pri kamerách správa úplne inak, ale verím ľuďom, s ktorými spolupracujem. Sú to špičky vo svojom odbore, takže sa len prizerám, učím sa a mám obrovský rešpekt.“ Tu sa hneď vynára otázka, či už Nela zažila aj nepríjemnú situáciu alebo zranenie. „Nič vážne to našťastie nebolo. No raz, keď som bola menšia, zasekla sa mi noha v strmeni. Lietala som nad zemou s jednou nohou zaseknutou a musím povedať, že to bolo celkom desivé. Alebo sa mi na poli stalo, že sa kôň tak splašil, že som si bola istá, že to nemôže dopadnúť dobre, no našťastie sme to zvládli. Chvalabohu, všetko to boli len také menšie nepríjemnosti. Verím, že s koňmi budem mať už len tie najkrajšie zážitky,“ klope na drevo pozitívne naladená Nela. FOTO NELY S JEJ VEĽKOU LÁSKOU NÁJDETE TU!