#Móda

Obuli by ste si toto ČUDO? Big Red Boots valcujú Instagram

21.3. 22:08 Fashionisti, blogeri a influenceri majú novú ikonu! Šialené čižmy Big Red Boots experimentálnej značky MSCHF sa vypredali za pár hodín a prevalcovali internet.

Oficiálne prišli na trh 16. februára a napriek cene 350 dolárov sa okamžite vypredali. Svoju veľkú premiéru si užili na nedávnom týždni módy v New Yorku, kde mnohé blogerky a influencerky vymenili elegantné Manolo Blahnik lodičky či sandále The Row, ktoré boli hitom minulú sezónu, za neforemné červené gumáky Big Red Boots.

Čižmy sú produktom experimentálnej značky MSCHF so sídlom v New Yorku, ktorá je známa uletenými a kontroverznými modelmi tenisiek či topánok a neustále posúva hranice módy. V spolupráci s Lil Nas X napríklad navrhla topánky, ktoré pripomínajú lekárske odliatky chodidla, sandále Birkinstock vyrobené z Hermès Birkiniek a dokonca aj tenisky Satan, ktoré mali na podrážkach vraj kvapku skutočnej krvi. Dizajnéri sa pri tvorbe Big Red Boots inšpirovali japonským kresleným retro komiksom Astro Boy Osamu Tezuka z 50. a 60. rokov minulého storočia.

Postavička Astro Boy z japonského kresleného retro komiksu Astro Boy inšpirovala dizajnérov čižiem Big Red Boots.
Zdroj: instragram @ big_red_boots

Čižmy sú z gumy TPU, majú hrubú podošvu ako moon boots a podľa niekoľkých videí majú ľudia problém si ich vyzuť. To však neodradzuje ďalších k ich kúpe. Žijeme v ére, kedy je kreativita značiek podnecovaná neustálym dopytom po extravagantných novinkách, čo je veľká výzva, ak chcú zostať na trhu relevantné.

Musia prehodnotiť svoj prístup a dokonca aj riskovať, aby oslovili nastupujúcu mladú generáciu s nekonvenčným vkusom. Značka MSCHF oslovuje práve týchto ľudí, neustále hladných po šialených novinkách. Tak čo, dali by ste 350 dolárov za topánky, na ktoré si o pol roka nikto nespomenie? NIEKTORÉ CELEBRITY NEVÁHALI, POZRITE SA V GALÉRII!