Foto: Shutterstock
#Lifestyle

Ploché bruško do leta? Dá sa to! Stačí zopár malých, ale TRVALÝCH zmien

Foto: Shutterstock
#Lifestyle

Ploché bruško do leta? Dá sa to! Stačí zopár malých, ale TRVALÝCH zmien

11.5. 8:07 Do leta ešte zostáva niekoľko dní, preto ich treba využiť na maximum. Ak potrebujete zapracovať na svojej postave, ešte máte šancu na viditeľné zmeny. Rozumnou zdravou cestou síce neschudnete o dve konfekčné veľkosti, ale ploché bruško môžete naozaj mať!

Ak by ste chceli dosiahnuť ploché bruško za týždeň či dva, tak jediné, čo by ste mohli dosiahnuť, je odvodniť organizmus a zregulovať nadúvanie. Do leta ale zostáva viac času, a za ten sa dá zhodiť aj nejaké to kilo tuku. Optimálne je približne štvrť až pol kila za týždeň.

Nový jedálniček
Najskôr by ste sa mali dostať do kalorického deficitu - denne prijmete menej kalórií, ako vaše telo spotrebuje. Napríklad 170 cm žena vážiaca 60 kg, ktorá má sedavé zamestnanie, ale snaží sa aspoň trochu hýbať - chodí pešo a sem-tam si zacvičí, spotrebuje za deň okolo 1800 až 2100 kcal.

Aby schudla pol kila tuku za týždeň, mala by denne prijmúť asi o 500 kcal menej ako vydá. V praxi to znie takto - treba jesť viac zeleniny, ovocia, čerstvé potraviny, bielkoviny a menej príloh a pečiva. Treba obmedziť alebo na čas úplne vylúčiť sladkosti, polotovary, údeniny a alkohol. (pokračovanie na ďalšej strane)