×
#Vzťahy a sex

Jedlo s príchuťou vášne: Dajte si TOTO pre lepší sex a zdravie

12.6. 2022 17:03 Už naše staré mamy vedeli, že správnym jedlom si môžu zabezpečiť divoké noci. Vieme aj to, ktorým potravinám sa treba vyhýbať!

Ak si naservírovali segedínsky guláš alebo rezeň so zemiakmi, pravdepodobne v ten večer sex nebol v pláne. Ale ak do toho jedla kvapli kúsok čili, už sa prezliekali periny. Libido u žien aj mužov s vekom klesá. Nečinnosť tomu rozhodne neprospieva. Túžbu treba podnecovať a podporovať. Okrem sexi spodnej bielizne, dobrých filmov a hudby s atmosférou je tu jedlo ako jedno z najväčších ťahačov libida smerom nahor. Sú však aj potraviny, ktoré urobia pravý opak. Čo zaradiť do jedálnička?


Ovocie a zelenina

Aj slovenské plody majú tie správne účinky. Vedú jednoznačne jahody a jablká. Jablká obsahujú flavonoidy a jeden z nich, kvercetín, podporuje lepšie zásobenie buniek kyslíkom a tým aj výdrž. Potláča stres, a kde nie je stres, tam je sex. Banán má vplyv na chuť mužského ejakulátu, ale aj na samotný sex. Hoci sa to môže zdať nechutné, aj cesnak a chren majú podobné účinky. Opakujeme: všetko s mierou.

Brokolica, zeler a špargľa urobia rovnakú robotu. Majú veľa vitamínu C, ktorý takisto odbúrava stres a tak zvyšuje vášeň. Afrodiziakálne účinky má aj avokádo a figy. Tie sú známe ešte z čias antiky. Obsahujú veľké množstvo proteínov, ktoré sú potrebné na tvorbu pohlavných hormónov a zvyšujú sexuálnu túžbu. Nesmieme zabúdať ani na červený melón. Je jedným z najlepších zdrojov citrulínu, ktorý obsahujú aj vo viaceré prípravky na erekciu. Pravdaže, ešte je tu čokoláda. Tá je hádam známejšia ako figy. Uvoľňuje z tela sérotonín a fenyletylamín, čo má za následok dobrú náladu a vyššie libido. Stačí kúsok.

Podporte svoje libido
Zdroj: shutterstock
autor:  Diamond