×
#Móda

Udržateľnosť a skvelé remeselné prevedenie vystrelilo značku STAMM medzi svetové!

6.2. 14:22 Dánsky STAMM vyhral prestížne ocenenie Zalando Sustainability Award a EVA bola pri tom! Z ich búnd a precíznych strihov sa vám rozbúcha srdce fashionistu.

Už piatu sezónu udeľuje jedna z popredných módnych a lifestyle online platforiem Zalando ocenenie oslavujúce a podporujúce značky, ktoré presadzujú pozitívne zmeny a prispievajú k zodpovednejšiemu módnemu priemyslu. Tento rok si ho počas Kodanského módneho týždňa prebrala značka z Kodane, ktorá používa udržateľnejšie materiály v vrátane  recyklovaného páperia vo svojich bundách, ako aj indickú textíliu Khadi, ktorá sa vyrába z ručne pranej organickej bavlny.

Prestížne ocenenie získala značka STAMM
Zdroj: Nils Meilvang

Zaujala precíznosťou
Za brandom STAMM stojí Elisabet Stamm, ktorá sa po mnohých rokoch v kreatívnom odvetví a po tom, čo vložila svoju umeleckú víziu do vytvorenia streetwearovej high fashion značky A.A.Spectrum (2015 - 2020), rozhodla založiť svoju rovnomennú (genderfluidnú) značku spájajúcu jej medzikultúrny záujem a všeobjímajúci charakter. “Vrcholom kolekcie bolo remeselné spracovanie a výšivky na kožených kúskoch, ako aj zložité zhotovenie páperových búnd,” vysvetlila nám Lena Sophie Röperová, riaditeľka oddelenia Designer & Luxus v Zalande, rozhodnutie hlasovania poroty. STAMM získa 20 000 EUR a možnosť vytvoriť exkluzívnu kolekciu so spoločnosťou Zalando. Tá podporí značku v jej raste a sprístupní jej kolekciu AW23, predstavenú na Kodaňskom týždni módy, zákazníkom Zalanda na všetkých európskych trhoch.

Prestížne ocenenie získala značka STAMM
Zdroj: Nils Meilvang

Kolekcie finalistov ocenenia Zalando Sustainability Award boli predstavené na Kodanskom týždni módy, ktorý prebiehal od 31. januára do 2. februára 2023. Kolekcie boli prezentované aj v Zalando Greenhouse, digitálnom showroome, ktorý umožňuje záujemcom na celom svete sledovať prehliadky prostredníctvom livestreamu. Do súťaže sa pritom mohli zapojiť značky s celého sveta, ktoré splnili kritériá. Čo poviete, skvelá šanca aj pre progresívny slovenský brand. VIAC FOTIEK SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII TU!

Prehliadka značky STAMM
Zdroj: James Cochrane

Video