#Móda

Nová cruise kolekcia značky Chanel vás dostane: Je úžasná!

23.5. 17:20 Vo štvrtok predstavila značka Chanel v Los Angeles cruise kolekciu 2023/24. Je nabitá slnečnou energiou Kalifornie, športovým duchom a hollywoodskym glamourom.

Dizajnérka Virginie Viard povedala, že "Jej myšlienkou bolo ponúknuť závan čerstvého vzduchu, plavbu časom, veselú a šťastnú fantáziu“. Cruise kolekcia 2023/24 je akousi prechádzkou dekádami 20. storočia, od hollywoodskeho glamouru 20. a 30. rokov až k športovo naladeným 70. a 80. rokom. Inšpirácie rôznymi dekádami sa prelínajú celou kolekciou, ale miešajú sa aj v jednotlivých modeloch.

Chanel cruise kolekcia 2023/24
Zdroj: Chanel

Podľa dizajnérky Virginie Viard je celá kolekcia hľadaním rovnováhy medzi snom vo svetle reflektorov na jednej strane a tým, čo chceme nosiť na bežné príležitosti, na druhej strane. Sen predstavuje svet filmu a glamouru veľkých hollywoodskych hviezd a skutočnosť zase svet zábavy, aerobiku, športu a kolieskového korčuľovania, ktoré boli tak obľúbené v Kalifornii v 70. a 80. rokoch minulého storočia.

Chanel cruise kolekcia 2023/24
Zdroj: Chanel

Kolekcia je doslova nabitá pozitívnou energiou a športovým duchom. Obsahuje rozkošné minišortky, overaly a plavky zdobené trblietavými kamienkami, doplnené návlekmi na nohy, aké sa nosili v 70. a 80. rokoch na aerobik, tvídové áčkové šaty, obleky a nohavicové komplety inšpirované 60. rokmi minulého storočia, topánky v štýle 30. rokov a ich diskotékové variácie á la 70´s, tiež večerné šaty ako vystrihnuté zo strieborného plátna 30. rokov.

Chanel cruise kolekcia 2023/24
Zdroj: Chanel

Symbolickú bielu a čiernu dopĺňajú nuansy ružovej. Zlaté materiály evokujú zlatú éru filmu, ale aj disko éru 70. rokov či večné kalifornské slnko. Žiarivú energiu kolekcie umocňujú aj látky s výšivkami a veselými potlačami štvorcov, čiernych a zlatých šípok, disko gulí, mliečnych kokteilov, kokosových paliem, kolieskových korčúľ a západov slnka nad Tichým oceánom.

Chanel cruise kolekcia 2023/24
Zdroj: Chanel

Pred prehliadkou sa v okolí Mesta anjelov na bilbordoch a stenách budov objavili veľké dvojfarebné plagáty s menami ambasádorov a priateľov módneho domu Chanel, ktoré navrhol francúzsky umelec André. Medzi nimi je aj herečka Alma Jodorowsky, ktorá je tvárou tejto cruise kolekcie. Vo videu dua Inez & Vinoodh, ktoré sa premietalo na pozadí prehliadky, cvičí aerobik na legendárnej pláži v Los Angeles. VÝBER Z KOLEKCIE SI MÔŽETE POZRIEŤ V NAŠEJ GALÉRII!

Video