×
#Móda

Fenomén GRILLZ: Trúfnete si na extravagantný šperk?

30.3. 15:39 Môžeme ich nazvať aj šperkárskym fenoménom súčasnosti. Mnohé svetové celebrity podľahli trendu originálnych šperkov na zuby. Necháte sa zviesť aj vy?

Jarnú sezónu zobrali útokom mnohé beauty trendy. Dentálne šperky alebo grillz si vyslúžili prvenstvo medzi nimi, a to nielen vďaka celebritám ako Kim Kardashian, Paloma Mami či Clara Berry. Od najminimalistickejších až po tie najextravagantnejšie alternatívy ovládli všetky sociálne siete. Pravdou je, že dentálne šperky či grillz nie sú žiadnou novinkou. V 80. rokoch to boli práve rapoví a hiphopoví umelci, ktorí sa rozhodli nosiť ich ako symbol bohatstva. S príchodom estetiky Y2K oprášili svoju slávu v roku 2000. Umelci ako Katy Perry, Pink, Miley Cyrus, Madonna, Beyoncé a Rihanna nosili tieto kúsky  v priebehu rokov.

Túto sezónu však prichádzajú v novej luxusnej forme a dokonca v slovenskej produkcii. Najnovšie sa takýmto exkluzívnym kúskom pochválila Naty Kerny. A my sme z nich nemohli spustiť oči. "Baví nás byť kreatívni, tvoriť najrôznejšie tvary aj medzizubné prepojenia. Pracujeme s diamantmi a drahokamami. Odtlačok vieme odobrať priamo v našej predajni alebo použijeme 3D sken od zubného lekára. Okrem estetickosti dbáme aj na funkčnosť a neškodnosť použitých materiálov. Následne vytvoríme 3D model vašich budúcich grillz a vytlačíme ich prototyp na 3D tlačiarni, ktorý si môžete pozrieť a vyskúšať,“ vysvetľuje Erik Égner, zakladateľ inovatívnej zlatníckej značky Egne. Tá sa zameriava na tvorbu moderných šperkov na mieru. Trúfnete si na grillz aj vy? FOTO ORIGINÁLNYCH ŠPERKOV SI POZRITE V GALÉRII.

Video