×
#Lifestyle

KORENIE namiesto športu? PRIPRAVTE si drink na štíhle KRIVKY!

10.3. 7:11 Neviete sa dokopať do posilky? Nevadí! Podľa najnovšej štúdie vám tento drink s kurkumou nahradí 60 minút športovej aktivity.

Je všeobecne známe, že kurkuma je prirodzený protizápalový prostriedok. Za liečivý účinok je zodpovedná zložka kurkumín. Korenie, známe aj ako kurkuma, pôsobí proti všetkým možným chorobám, od artrózy cez zápaly kože až po nádchu. Preto môžete korenie zaradiť do svojho jedálnička ráno, napríklad ako zlaté mlieko alebo vo forme kurkumovej vody. Najnovšia štúdia dokázala, že kurkuma pôsobí aj na chudnutie. Počas jedného mesiaca účastníci štúdie konzumovali kurkumu každý deň. Už po štyroch týždňoch boli pozorované pozitívne zmeny vo vzťahu k ich srdcovým cievam. Dôvodom je polyfenol obsiahnutý v kurkume, ktorý jej dodáva nielen mimoriadnu farbu, ale dokáže na cievy pôsobiť podobne pozitívne ako hodinové aeróbne cvičenie.

Kurkuma je známa svojim účinkom proti zápalom i bolesti.
Zdroj: Shutterstock

Recept na zoštíhlujúci drink s kurkumou

Do karafy nalejte 4 šálky vlažnej vody. Pridajte 1 ČL kurkumy. Zmes miešajte, kým sa prášok úplne nerozpustí. Keďže kurkumín je rozpustný v tukoch, mali by ste do vody pridať niekoľko kvapiek oleja na varenie. Aby nápoj ešte lepšie chutil, môžete do nápoja pridať trochu citrónovej šťavy. To dodá kurkumovej vode aj trocha vitamínu C. V prípade, že máte chuť , môžete si drink osladiť lyžičkou medu!