×
#Móda

Bojujete s MASTNÝMI vlasmi? Influencerky prisahajú na DEEP CLEANSE!

19.1. 10:51 Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že na dosiahnutie superčistých vlasov vám postačí šampón, musíme vás vyviesť z omylu. Perfektne čistá pokožka a pramene vlasov vám dajú trochu zabrať, ale ten pocit stojí za to!

Ak nepoužívate žiadne stylingové produkty, vlasové oleje, nefarbíte si vlasy a žijete v lone prírody, ktorá vám poskytuje priehrštia harmančeka na prírodné preplachovanie vlasov, potom vás metóda deep cleanse nemusí zaujímať, pretože ju nepotrebujete. V opačnom prípade čítajte ďalej. Naše vlasy počas starostlivosti prechádzajú naozaj všeličím. Zosvetľovanie, farbenie, suché šampóny, stylingové produkty, ale napríklad aj smog môžu spôsobiť, že sa na vlasovej pokožke a na pramienkoch usádzajú vrstvy nečistôt, pre ktoré naša hriva pôsobí mdlo, bez energie a bez lesku. Vtedy nastupuje deep cleanse, čiže hĺbkové čistenie pokožky a vlasov, ktoré prebudí vaše pramene k životu.

Deep cleanse je aktuálne beauty témou číslo jeden medzi influencerkami, ktoré sa na TikToku predbiehajú v tom, ktorá používa lepšie nástroje a rutinu na kompletnú očistu vlasov. O čo teda ide?

Superčisté
Deep cleanse je ošetrenie, ktoré exfoliuje vlasovú pokožku a zbaví ju odumretých kožných buniek a nánosov kozmetiky na pokožke hlavy a vlasoch. Vďaka hĺbkovej očiste sa môžete zbaviť dlhotrvajúcich problémov, napríklad lupín, svrbenia pokožky, ale aj lámania vlasov. Navyše prečistené vlasy oveľa lepšie absorbujú ingrediencie vlasových masiek, kondicionérov, kúr, profesionálnych ošetrení či hydratačných olejov. Výsledkom sú zdravé a lesklejšie vlasy a superčistá, menej sa mastiaca pokožka hlavy.

Vďaka hĺbkovej očiste sa môžete zbaviť dlhotrvajúcich problémov, napríklad lupín, svrbenia pokožky, ale aj lámania vlasov.
Zdroj: Shutterstock

No dobre, poviete si, a nezvládne to môj bežný šampón? Odpoveď znie: NIE. Podľa odborníkov bežné šampóny síce zbavia pokožku mastnoty a nečistôt, napriek tomu môžu vrstvy stylingu a zvyškov farieb roznášať po vlasoch ďalej. Plus úlohou ošetrenia deep cleanse je postarať sa o hĺbkovú očistu pokožky vlasov. Tá bude vďaka nemu čistá, prekrvená a hydratovaná. Hairfluencerky zas tvrdia, že procedúra deep cleanse im pomohla pri nadmernom vypadávaní vlasov a vlasy rástli oveľa rýchlejšie.

Deep cleanse nie je náhradou regulárneho umývania vlasov, ale je dôležitým krokom vašej vlasovej rutiny. Hoci si vyžaduje extra čas, používa sa len raz až dvakrát za mesiac, inak by ste si mohli vlasy vysušiť ešte viac a zbaviť ich aj prirodzených olejov, ktoré sa na nich nachádzajú.

autor:  bh

Video