×
#Krása

NEPOSLUŠNÉ „baby hair“: Spravte z nich svoju PREDNOSŤ ako JLo alebo Zendaya!

20.1. 7:02 Jemné vlásky, ktoré si poletujú okolo čela a žijú si svoj vlastný život trápia aj hviezdy ako Zendaya, Kendall Jenner, Rihanna či JLo. Vďaka vhodnému stylingu ich však dokážu skrotiť. Inšpirujte sa trikmi slávnych krások.

1 Jemný poprašok vlahy

Najjednoduchší spôsob ako tvarovať baby hair, je namočiť ich. Nemusíte si stále umývať hlavu, pred úpravou stačí jemné vlásky orosiť spŕškou vody z rozprašovača. Použiť môžete aj pleťovú hmlu alebo aj navlhčené prsty a rukou vlasy uhladiť.

2 Potrebný fén

Mokré baby hair pritlačte rukou k hlave a začnite fénovať. Trysku fénu nasmerujte ku korienkom a tri sekundy nechajte na ne pôsobiť teplý vzduch. Potom prepnite na studený a fénujte ďalšie tri sekundy, čím neposlušné vlasy zafixujte. Takto striedajte, až kým vlasy nie sú úplne suché.

3 Zubná kefka

Ak sa vám nedarí baby hair tvarovať podľa vašich predstáv, použite zubnú kefku. Klasický hrebeň má veľké zuby a neposkytuje presnosť, ktorú si práca s takými jemnými vlasmi vyžaduje. Na vlásky naneste vhodný stylingový prípravok a kefkou učešte v smere rastu. Vlasy tak od seba oddelíte a uhladíte.

4 Vhodný styling

Pri výbere správneho stylingu sa riaďte podľa typu vlasov a vzhľadu, ktorý chcete dosiahnuť. Na bežné nosenie väčšine vlasom vyhovuje lak na vlasy so strednou fixáciou, ktorý nelepí a necháva vlasom dostatok prirodzenosti. Lak na vlasy naneste na zubnú kefku a zľahka prečešte vlasy. Ak vás trápia poletujúce baby hair, skúste vlasový olej, ktorý vo vlasoch uzamkne hydratáciu a zamedzí krepovateniu.

5 Hodváb nad zlato

Upravené a vytvarované vlasy zafixujte hodvábnou šatkou, ktorú si jednoducho uviažte okolo hlavy. Po 15 minútach šatku zložte a užívajte si dokonalý vzhľad. Ideálne je, ak dáte prednosť aj hodvábnym obliečkam na vankúš. Hodváb zabráni krepovateniu vlasov a pomáha v nich udržať potrebnú vlhkosť.

6 Vystavte ich na obdiv

Ak sa vám nechce baby hair stále uhládzať, urobte z nich svoju prednosť. Môžete ich nosiť ako súčasť vysokého drdolu ako Zendaya alebo sa inšpirujte JLo – stiahnite vlasy dozadu a svoje baby hair vystavte na obdiv. Dobre pôsobia aj v kombinácii s voľným copom alebo ponytailom. FOTO PRE INŠPIRÁCIU SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII TU!

Video