×
#Ľudia

Má 101 rokov a na Instagrame 3 milióny followerov: Najbizarnejšia módna ikona Iris Apfel

23.5. 22:38 Takto hravo by sme chceli zostarnúť.

Ak si chcete zlepšiť deň, pozrite si Instagram azda najstaršej influencerky na svete. Iris Apfel oslávi v auguste neuveriteľných 102 rokov a nezdá sa, že by sa poberala do dôchodku, alebo teda niekam inam (veď viete kam). Skôr naopak, pôsobí stále sviežejšie a bláznivejšie, ale veľmi šarmantným spôsobom.

Ako sa vlastne táto úžasná dáma dostala k spoluprácam so značkami ako H&M a Nude? Nuž tak, že si ju jednoducho vyčíhali. Mala vtedy 97 rokov, čo iste uznáte, nie je úplne najoptimálnejší vek na rozbiehanie kariéry v modelingu, ale Iris to má úplne na háku a stále cestuje, pracuje a chvalabohu pre nás, postuje nové príspevky na Insta, ktoré sú také farebné a plné energie, že si ich dávame ráno namiesto kávy.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/CjYEelysK93/

Iris sa drží hesla "viac je viac" a ideálne k tomu ešte pridá. Napriek tomu, že sa oblieka krikľavo, mimoriadne nápadne a zásadne chodí ovešaná ťažkými šperkami, vyzerá neuveriteľne štýlovo. Štýl vraj podedila po svojej mame, ktorú nikdy nevidela neupravenú.

Iris prežila celý život s jedným mužom a asi im obom museli dávať čosi do vody, lebo obchodník Carl Apfel zomrel pred ôsmimi rokmi ako storočný. Iris vyštudovala dejiny umenia a pracovala v módnom časopise ako módna redaktorka, s manželom neskôr založili vlastnú odevnú firmu. Zároveň sa rozhodli nikdy nemať deti, pretože sa to podľa nich nezlučovalo s ich životným štýlom. Skutočne slávnou a uznávanou sa stala Iris Apfel až pár rokov pred stovkou a ak ste o nej nikdy nepočuli, máte jedinečnú príležitosť zahrnúť jej fotky do svojho života, ktorý sa tým razom stane veselší.

VEĎ SA POZRITE V NAŠEJ GALÉRII!

Video