Foto: Getty Images
#Ľudia

Kate Middleton prezradila svoje obľúbené jedlá: Čomu vďačí za štíhlu líniu a krásnu pleť?

14.5. 13:20 Krásna vojvodkyňa je známa sofistikovaným štýlom a vytríbeným vkusom. Pýši sa štíhlou postavou a krásnou pleťou, za ktoré vďačí pohybu i strave. Na čom si rada pochutí?

Trojnásobná mama a manželka následníka trónu žije aktívnym životom. Pravidelne športuje, zdravo sa stravuje a okrem toho musí plniť množstvo kráľovských povinností.

Antioxidanty musia byť

Aby mala Kate dostatok energie, na raňajky si dáva ovsenú kašu, ktorú vo Veľkej Británii nazývajú porridge. Takéto raňajky jej dodajú vlákninu, bielkoviny a pomaly stráviteľné sacharidy. Peknú pleť a zdravé husté vlasy má aj vďaka rannému smoothie, v ktorom nechýba kel, spirulina, matcha, špenát, koriander, rímsky šalát a borievky. Táto zmes bohatá na antioxidanty a vitamíny pomáha znižovať zápaly v tele. Aj keď vojvodkyňa nie je vegetariánka, na obed uprednostňuje bezmäsité jedlá s množstvom zeleniny. Rada si pochutí na zeleninových kebaboch, šošovicovom kari, obľubuje aj tabbouleh, polievku gazpacho alebo melónový šalát s avokádom a syrom feta. Miluje aj pikantné jedlá a s princom Williamom sú veľkými fanúšikmi sushi. Ako malá mala rada olivy, čo jej vydržalo až doteraz. Olivami zaháňa hlad medzi hlavnými jedlami, obľubuje aj goji a občas si rada dá aj popcorn.

Kate a Will s deťmi.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CmIDmD3oiSQ/

Spoločné večere

Počas dňa dáva Kate prednosť ľahkým jedlám, keďže každý deň má bohatý program a potrebuje byť svieža a plná energie. Večeru si však rada vychutná spolu s deťmi a manželom. Kate veľmi rada pripravuje Williamovi jeho obľúbené jedlo, pečené kura. Kráľovská rodina, najmä deti si radi vychutnajú pizzu alebo mac and cheese, ktorý vojvodkyni pripravujú jej deti. Ide o zmes cestovín, syra a mlieka. Aj Kate si rada dopraje občas nejakú maškrtu, jej obľúbeným dezertom je tzv. Sticky Toffe Puding. Ide o klasický anglický dezert z piškótového cesta s datľami a karamelovou polevou. Skvele sa k nemu hodí vanilková zmrzlina a šálka lahodnej kávy.