Foto: PEXELS
#Lifestyle

Spoznávate sa? Týchto ľudí tento rok určite stretnete na pláži!

Foto: PEXELS
#Lifestyle

Spoznávate sa? Týchto ľudí tento rok určite stretnete na pláži!

21.6. 20:00 Ach pláž, nádherné miesto. Je ako kniha plná osudov ľudí, ktorých príbehy sa píšu samy. Pripomeňme si, koho tento rok určite stretnete na plážach pri slovenskom mori.

Tá, čo mala byť na Seychelách

Na Instagrame si hovorí Hajuška. Má na sebe plavky Louis Vuitton, v ruke Balmain uteráčik, na očiach veľké slnečné okuliare Prada a na hlave oversized klobúk s nápisom, hádajte akým... Správne, HajuSHka. Klobúk je taký veľký, že tak akurát zakrýva znechutený výraz, ktorý jej na tvári skrsne pri pohľade na preplnenú pláž. Nemala tu byť, mala sa vyhrievať pri bazéne v luxusnom rezorte v nejakej šialenej exotike, ktorú však na poslednú chvíľu zavreli, vinou nových ohnísk koronavírusu. Ropko s pé, v miniatúrnym plavôčkach, ktoré nie sú ani trenky, ani slipky, hľadá voľné miesto na slnečník. Je mu srdečne jedno, či bude do telefónu pozerať na Seychelách alebo v Primoštene.

Keď sa konečne uložia tam, kde netlačia skalky, blízko pri vode, ale stále v polotieni, Hajuška vytiahne mobil, vytočí skupinový hovor a spustí: „No tak baby, tak sme tuuu... je to tu, akože, otrasné. Všade je hluk, milión detí, smrdia tu rezne... Akožeee, žiadna kultúra slnenia! Baby, ja neviem, ako to tu prežijééém, keď si predstavím, že som mohla byť v Dubaji! Chýbate mi, cmuky.“ Neskôr poprosí Ropka, aby jej urobil 350 fotiek, ako jej zadok obmývajú vlny. „Ropko, láska, prosím, bez tých ľudí.“ Ropko sa krčí, šteluje a cvaká. Hajuška si vyberie jednu, šupne ju na Instagram s heštegom #VitamínSea a textom „Sama v raji“. Sekundu po tom, ako svoju ideálnu dovolenkovú fotku vypustí do sveta, jej v drinku pristane frisbee.

autor:  Radoslava Morongová