Foto: shutterstock
#Krása

Prehnali ste to s botoxom alebo výplňami? Vieme ako sa vrátiť k prirodzenosti!

10.9. 2021 10:00 Ako sa vyvarovať predávkovania estetickými zákrokmi?

Poznáte to. Zadívate sa na celebritu a niečo na jej tvári nesedí. Madonna má prehnane široké lícne kosti, Nicole Kidman zasa zúžené oči a Courteney Cox oboje naraz. Žeby ste tak nechceli vyzerať ani za svet? Problém je v nesprávnom estetickom zákroku a jeho následkoch.

Objem tam, kde nepotrebujeme

Plastická chirurgička a špecialistka na estetickú medicínu MUDr. Barbora Brezová objasňuje: „Výplne sú vytvorené na báze kyseliny hyalurónovej, teda ich prirodzenou vlastnosťou je nadväzovanie vody. Ak sa to s množstvom výplní preženie, môže dôjsť k zväčšeniu tváre na určitých miestach. Väčšinou sa to neudeje po jednej návšteve estetického lekára, ale po opakovaných zákrokoch a niekoľkých rokoch.“

Ďalším faktom je zhoršená lymfatická drenáž v miestach, kde sa aplikuje väčšie množstvo výplne, prípadne sa táto drenáž neodbornou aplikáciou naruší. Takže dochádza k oneskoreným opuchom, čo vidíme veľmi často. „V neposlednom rade treba spomenúť prístup v estetickej medicíne, ktorá sa rovnako ako iné odbory rýchlo vyvíja. Dnes už aplikujeme inak a pristupujeme k ošetreniu iným spôsobom než pred 15 či 20 rokmi. Poznáme procesy starnutia a nevyplňujeme iba vrásky. Dokážeme ovplyvniť a spomaliť procesy starnutia s prirodzeným výsledkom.“ Typickými známkami tak­zvaného overfilled syndrómu sú zapadnuté oči, výrazné a plné líca, špicatá brada či kačacie pery. Človek pôsobí čudne a neprirodzene, a to nielen v pokoji, ale aj pri mimike. Ako "zachrániť" nevydarený zákrok? Čítajte na ďalšej strane.

MUDr. Barbora Brezová vás zbaví nedokonalostí tak, aby ste vyzerali prirodzene
Zdroj: www.barborabrezova.sk
autor:  Gabriela Šírová

Video