Foto: Instagram
#Krása

Francúzky vedia, ako na to: Jedine takto dosiahnete hriešne zvodný dekolt!

8.9. 2021 9:00 Túžite po dokonalom dekolte s hladkou pokožkou? Skúšte osvedčené triky šarmantných Francúzok!

Pokožka v oblasti dekoltu je tenšia ako kdekoľvek inde na tele. To znamená nedostatok prirodzenej hydratácie a tvorbu vrások.  Najzásadnejšia je v tomto prípade prevencia. A kto o nej vie viac ako Clémence von Mueffling, ktorá sa narodila do dynastie uznávaných francúzskych beauty expertiek a spolu s mamou a babičkou napísala knihu Ageless Beauty: The Secrets to French Elegance. "Francúzky venujú zvláštnu pozornosť starostlivosti o ramená, ruky, nechty, žily na nohách, stehná a hlavne dekolt," píše v knihe.

8 tipov na dokonalý dekolt podľa Francúzok

1. Pravidelné čistenie

Začína pri čele a končí pri prsiach. Nezabúdajte, že prach, nečistoty a maz sa usádzajú aj v oblasti dekoltu.

2. Jemný peeling

Raz týždenne použite jemný peeling, ktorý nepodráždi kožu. Pri zmývaní použite studenú vodu, ktorá kožu napne a prekrví.

3. Regenerácia

Kedy naposledy ste oblasti dekoltu dopriali výživnú masku? Ja na čase začať. Aspoň raz týždenne použite špeciálnu spevňujúcu nočnú masku.

4. Lifting

Ak máte pocit, že hydratačné prípravky už nestačia, použite produkty, ktoré obnovujú kolagénové vlákna, spevňujú a vypíňajú.

5. Masáž

Použite niekoľko kvapiek spevňujúce séra, ktoré votrite do pokožky jemnými krúživými pohybmi. začnite od stredu hrudníka, postupujte smerom k ramenám, potom od spodnej časti krku smerom k brade. Masírovať môžete rukami, alebo účinok môžete umocniť gua sha kameňmi.

6. Zábal

Po zapracovaní séra aplikujte špeciálny krém na krk a dekolt. Vyskúšajte tzv. silikónový zábal  Neck & Décolleté Wrap od Nurse Jamie, vďaka ktorému bude krém ešte lepšie účinkovať. Po dvadsiatich minútach zábal odstráňte, umyte a môžete opäť používať.

7. UV ochrana

Slnečné žiarenie kožu na krku a dekolte vysúša, vytvára pigmentové škvrny a časom aj vrásky. Skôr ako vyjdete von, natrite dekolt bohatou dávkou krému s UV ochranou, hoc budete mať rozopnutý iba jeden gombík na košeli.

8. Lesk

Olej s trblietkami dodá dekoltu iskru a zvodnosť a krásne ho vyživí.

autor:  Nina Nová