Foto: Gettyimages
#Krása

Ukážte všetkým krásny dekolt! Ako mať dokonalú pokožku na prsiach?

Foto: Gettyimages
#Krása

Ukážte všetkým krásny dekolt! Ako mať dokonalú pokožku na prsiach?

21.6. 17:34 Sexy zóna si zaslúži našu pozornosť. Stačia vám 4 kroky a tento vitamín v prípravkoch!

Názov décolleté vznikol vo francúzskych módnych salónoch a označuje najkrajšiu ozdobu ženy – hlboký výstrih na šatách. Tak ako tvár, aj pod ňou by mala žiariť zdravá, hladká a pekne tónovaná pokožka.

1. Univerzálna starostlivosť

Prípravky, ktoré bežne používate na tvár, môžete používať aj na pokožku krku a hrudníka. Je na ňom rovnako tenká pleť citlivá na predčasné starnutie, vznik pigmentových śkvŕn či dehydratácie. Ak chcete dopriať svojmu výstrihu viac, používajte prípravky navrhnuté špeciálne na krk a dekolt.

2. Pokožka si pamätá

Ošetrenie krku a dekoltu je síce príjemné, no mnohé ženy naň zabúdajú. Zvyčajne sa zameriavajú na tvár a pritom je aj pre dekolt prevencia veľmi dôležitá. To znamená najmä opatrnosť pri opaľovaní. MUDr. Barbora Brezová, PhD., MPH, MHA, plastická chirurgička a špecialistka estetickej medicíny, pripomína: “Vždy používajte krémy s vysokým SPF, chráňte pokožku a neodporúčam ani opaľovanie “hore bez”! Následkom neprimeraného slnenia, prípadne nadmerného využívania solárií vznikajú práve na dekolte nepekné vertikálne vrásky. Pôsobí tak staro a nepríťažlivo, najmä ak má žena väčšie prsia.” Aké ošetrenia ponúka estetická chirurgia? Čítajte na ďalšej strane.

autor:  Gabriela Šírová