Foto: SHUTTERSTOCK
#Krása

Večný problém, nájsť dobrý mejkap? Máme pre vás zoznam 15 najlepších!

4.11. 2021 10:42 Väčšina žien stotožňuje mladistvý vzhľad s rovnomerným tónom pleti. Preto venujeme dokonalej starostlivosti, ktorá zahŕňa čistenie, peelingovanie a krémiky patričnú pozornosť. Celé toto snaženie však môže pokaziť nesprávny mejkap.

V skutočnosti totiž práve mejkap rozhoduje, či pokožka prežije deň bez chybičky krásy.  Najlepší mejkap by mal podtrhnúť mladistvý vzhľad a poskytnúť účinnú starostlivosť. Hutné krémové produkty sa častokrát usádzajú vo vráskach, vyberajte si preto radšej ľahšie zloženie – gélové alebo tekuté. Skvelé benefity prinášajú hydratačné a liftingové produkty s vyhladzujúcim a vyživujúcim efektom. Dôležitý je aj obsah rôznofarebných pigmentov, ktoré redukujú nejednotný tón pleti, eliminujú sivastý nádych a dodajú mladistvý vzhľad.

Úloha svetla

Najdôležitejšiu úlohu pre vytvorenie žiarivej pleti zohráva svetlo. To dopadá na pleť a odráža sa naspäť, aby vytvorilo jedinečnú žiaru. Ako to funguje? Svetlo na svojej ceste pri odraze z pokožky prichádza do styku s farbivami hemoglobínom a melanínom. Táto kombinácia určuje farebný tón a žiarivosť pokožky, čo využívajú aj nové formuly mejkapov. Špeciálne zafarbené pigmenty a častice zlata posilňujú vlastný prirodzený odraz pokožky, alebo pomocou mikrogulôčok zaisťujú odraz svetla. Pokožka však nemôže žiariť, ak je potlačený jej prirodzený lesk. Alfou a omegou líčenia je preto heslo: menej je viac. Najlepšie to funguje pri nanášaní mejkapu štetcom. Jeho krátke štetiny umožňujú rovnomerné nanesenie bez viditeľných prechodov. 

Vhodný odtieň

Vybrať správny odtieň, aby podčiarkol prirodzenú žiaru a potlačil drobné chybičky, si vyžaduje trpezlivé skúšanie. Nový odtieň nikdy netestujte na chrbte ruky či na zápästí. Tam ho predsa nechcete nosiť. Skúšajte priamo na tvári. Odtiene postupne nanášajte nad líniu sánky a jemne vklepkajte prstami, ktorý najrýchlejšie splynie s pleťou je ten pravý.

Zoznam najlepších mejkapov v našej galérii TU.