Oplatí sa do nich investovať? Týchto 7 kúskov máte v kúpeľni úplne zbytočne
28. 3. 2025, 12:40
Krémy proti celulitíde
Veľmi by sme si priali, aby fungovali, ale asi vás sklameme. Hoci mnohé séra, mlieka a telové krémy sa pýšia claimom, že pôsobia proti celulitíde a vyhladia za pár týždňov štruktúru našej pokožky, väčšina z nich nemá žiaden dlhodobý efekt. Iste, zložky ako kofeín alebo retinol môžu dočasne vypnúť pokožku alebo zlepšiť hydratáciu, čím sa celulitída stane menej viditeľnou, ale neriešia základné tukové zásoby alebo štruktúru spojivového tkaniva. Podľa niektorých štúdií síce môžu anticelulitídne krémy mierne zmenšiť obvod stehien alebo zlepšiť tonus pokožky, tieto zmeny sú však minimálne a rozhodne nie sú trvalé. Porovnateľné výsledky dosiahnete používaním základných hydratačných krémov v kombinácii s pravidelnou masážou.
Tip: Namiesto honby za zázračnými riešeniami sa zamerajte na holistické prístupy, ako je cvičenie, zdravý životný štýl a starostlivosť o seba. Pamätajte, že celulitída je normálna a nie je sa za čo hanbiť, má ju až 90 percent žien.
Zdroj: Shutterstock
Hoci mnohé séra, mlieka a telové krémy sa pýšia claimom, že pôsobia proti celulitíde a vyhladia za pár týždňov štruktúru našej pokožky, väčšina z nich nemá žiaden dlhodobý efekt.
Magnetické mihalnice
Ruku hore, ktorá schováva doma aspoň jeden pár. Videli sme, skúsili sme a odložili sme ich až na samotné dno nášho kozmetického šuplíka, teda tie, ktoré sme po ceste do práce nestratili. Magnetické mihalnice boli v beauty sfére veľký „hype“, ale ako to už býva, dobrý nápad sa zadrhol na praktickej stránke veci. Po prvé, je síce skvelé, že ich netreba lepiť, ale čo z toho, ak nedržia a ustavične sa zošmykujú? Po druhé, aj keď ich môžete používať opakovane, sú drahé. Po tretie, sú ťažké, o komforte teda nemôže byť ani reči. Náš verdikt? Na párty sú skvelé, zafungujú ako instantná pomôcka, ak sa vám nechce hrať s maskarou, no na denné nosenie sú vážne nepraktické.
Zdroj: shutterstock
Magnetické mihalnice boli v beauty sfére veľký „hype“, ale ako to už býva, dobrý nápad sa zadrhol na praktickej stránke veci.
Domáca laminácia obočia
Svet je plný beauty noviniek a sociálne siete sú zas plné príkladov, ako sa poučiť z chýb druhých. Laminácia obočia zaznamenala v uplynulých rokoch veľký boom a potom niekto prišiel s nápadom, čo takto to skúsiť doma? Ak však nie ste talentovaná kozmetička, zrejme ste dopadli podobne ako tisícky žien, ktoré skúsili prípravky na domácu lamináciu a potom sa nevedeli dočkať, keď jej efekt konečne opadne. Raz darmo, laminácia patrí do rúk odborníkom, ktorí majú celý proces v malíčku, a lamináciu spravia tak, aby vyzerala skvele a aby ste zo salóna krásy neodchádzali s plačom.
Zdroj: shutterstock
Laminácia patrí do rúk odborníkom, ktorí majú celý proces v malíčku, a lamináciu spravia tak, aby vyzerala skvele a aby ste zo salóna krásy neodchádzali s plačom.
Vákuové čističe a extraktory pórov
Znie to ako zázrak, načo čistenie u kozmetičky, ak si môžeme pomôcť domácimi odstraňovačmi nepríjemných čiernych bodiek, však? V pokojnej atmosfére domova, pekne pred zrkadlom, stačí pár nástrojov. Žiaľ, čistenie pórov nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvé počutie zdať. Kovové extraktory napríklad vyvíjajú prílišný tlak na pokožku, takže po extrakcii väčšina z nás skončí s červeným nosom, podráždením a dokonca aj s modrinami na tvári. Vákuové čističe pórov zas môžu odstrániť niektoré povrchové nečistoty, ale ich výsledky sú dočasné a póry sa rýchlo zaplnia mazom, niekedy aj v priebehu pár dní. Známy manhattanský dermatológ Dr. Akhavan vysvetľuje: „Vysávačom pórov v skutočnosti len veľmi povrchovo odstraňujete odumretú pokožku, mejkap a oleje z povrchu pórov, no to môžete dosiahnuť aj veľmi dobrým čistením.“
Tip: Namiesto spoliehania sa na tieto pomôcky dermatológovia odporúčajú pravidelný píling s obsahom kyseliny salicylovej a v prvom rade profesionálne ošetrenie u dermatológa, ktorý nastaví správnu liečbu problematickej pokožky.