Reklama

Oplatí sa do nich investovať? Týchto 7 kúskov máte v kúpeľni úplne zbytočne

Reklama

Broňa Holcinger

Vedúca redakčného teamu EVA

Tvária sa ako revolúcia sama osebe, v skutočnosti však veľkú slávu neurobia. V mene krásy sme však ochotné zainvestovať nemálo peňazí do prípravkov, ktorých účinky sú minimálne otázne a neraz môžu dokonca aj ublížiť.

Prípravky na zväčšenie pier

Sľubujú okamžitý objem v momente, ako si ich nanesiete na pery. Cítite decentné brnenie, štipkanie a možno aj jemnučký opuch. Lesky, rúže a balzamy na zväčšenie pier často obsahujú zložky ako mentol, škorica či výťažky z čili papričiek, ktoré stimulujú nervové zakončenia v perách. Pery sa síce prekrvia a možno pôsobia šťavnatejšie, efekt je však žalostne krátkodobý. Ak túžite po efekte plných pier, investujte do kvalitných leskov s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá pery hydratuje a dodá im objem.

Tip: Ak hľadáte trvalejšie riešenie na zväčšenie pier, jednou z možností je aplikácia kyseliny hyalurónovej u skutočného odborníka. Tento zákrok poskytuje okamžitý efekt s trvácnosťou približne 6 až 12 mesiacov.

Zdroj: shutterstock

Lesky, rúže a balzamy na zväčšenie pier často obsahujú zložky ako mentol, škorica či výťažky z čili papričiek, ktoré stimulujú nervové zakončenia v perách. Pery sa síce prekrvia a možno pôsobia šťavnatejšie, efekt je však žalostne krátkodobý.

Detoxikačné kúry

Pohár denne a ste ako vymenená. Obvod pása sa zázračne a bez štipky námahy zredukuje, pleť je mladšia, rozžiarená, metabolizmus sa naštartuje, všetky toxíny sa odplavia. Znie to ako kúzlo, no detoxikačné kúry, ktoré sľubujú očistu organizmu od škodlivých látok a rýchle zlepšenie zdravia, sú podľa odborníkov skôr zbytočné a neraz môžu aj ublížiť. Napriek ich popularite existuje len málo vedeckých dôkazov, ktoré by potvrdili účinnosť detoxikačných čajov a nápojov. Navyše, naše telo je už vybavené sofistikovaným detoxikačným systémom – pečeň a obličky výborne filtrujú toxíny prirodzenou cestou. A pozor, niektoré detoxikačné čaje obsahujú zložky, ktoré môžu spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky, ako sú kŕče, hnačka a dehydratácia. Dlhodobé užívanie môže dokonca narušiť prirodzené detoxikačné procesy váš­ho tela, takže miesto zázrakov z internetu sa radšej spoľahnite na starú dobrú zmenu životného štýlu, a to vyváženú stravu, pohyb, dostatok spánku a dôkladnú hydratáciu.

Zdroj: shutterstock

Detoxikačné kúry, ktoré sľubujú očistu organizmu od škodlivých látok a rýchle zlepšenie zdravia, sú podľa odborníkov skôr zbytočné a neraz môžu aj ublížiť.

Zlaté pleťové masky

Jednou z najluxusnejšie znejúcich procedúr, ktoré sa v posledných rokoch objavili na trhu, je zlatá maska na tvár. Tieto trblietavé masky, ktoré sú také populárne na Instagrame, ponúkajú celý rad výhod –  od prevencie starnutia až po rozjasnenie pleti. Majú však naozaj cenu zlata? Nuž, pravda je, že zlato sa v starostlivosti o pleť používa už po stáročia a siaha až do čias starovekých civilizácií. Zlaté pleťové masky si tak získali popularitu najmä pre svoje schopnosti pôsobiť protizápalovo, zvýšiť tvorbu kolagénu a zlepšiť pružnosť pokožky či rozžiariť pleť. Napriek tomu neexistuje takmer žiadny vedecký výskum, ktorý by potvrdzoval prínos zlata pre zdravie pleti a dokonca môže byť pre majiteľky citlivej pleti dráždivé a spôsobovať začervenanie.

Tip: Investujte radšej do vedecky osvedčených zložiek, ako sú retinoidy, vitamín C alebo kyselina hyalurónová. Vaša pleť (a peňaženka) sa vám poďakuje.

Zdroj: shutterstock

Pri vidine krajšej pleti neraz siahneme aj po prípravkoch, okolo ktorých je zbytočný rozruch.

Autor článku

Broňa Holcinger

Vedúca redakčného teamu EVA
Témam z oblasti lifestylu, vzťahov, zdravia a krásy sa venujem celý profesijný život a ešte sa mi nestihli zunovať. Ak sa objavia nové fenomény, môžete si byť istí, že si o nich prečítate práve v EVE.