×
#Krása

NEVERTE týmto MÝTOM z Tiktoku: Pripravujú nás o pôvab!

20.3. 6:33 Nie všetky rady zo sociálnych sietí treba počúvať. Odborníci na krásu odhaľujú, kde sa mýlime a na ktoré beauty mýty treba okamžite zabudnúť.

Mýtus: Kyselina hyalurónová nemôže vysušiť pleť

Áno, čítate správne. „Napriek tomu, že ide o superhydratátor, pri nesprávnom použití môže kyselina hyalurónová skutočne dehydratovať pokožku,“ hovorí zakladateľka starostlivosti o pleť Irene Forte. „Bez vlhkosti na povrchu vašej pokožky alebo vo vzduchu bude odoberať vlhkosť z vašej pleti a zanechá ju viac dehydrovanú – preto by sa kyselina hyalurónová mala používať opatrne tam, kde je vzduch veľmi suchý.“ Podľa Forte sa HA najlepšie používa ako sérum na umytú pokožku, s hydratačným krémom navrchu, aby sa poistila jej schopnosť viazať vodu.

Mýtus: Korektor pod oči by mal zodpovedať farbe krycieho krému

Naša pleť sa skladá z mnohých rôznych tónov na rôznych častiach tváre. Máme tendenciu mať pleť svetlejšiu na čeľustiach a v T- zóne. Tmavšia je po obvode tváre a na lícnych kostiach. Korektor môže byť aj o odtieň svetlejší ako mejkap. Je dôležité premiešať tieto dva odtiene tak, aby nebolo vidieť prechod medzi svetlým a tmavším. Vzhľad bude autentickejší, ako keby ste použili jeden odtieň na celú tvár.

Mýtus: V noci nemusíte používať kozmetiku

Toto je starý názor, ktorý sa prekvapivo dlho dodržiava. Lenže pokožka je v noci v režime obnovovania. Nedávna štúdia skutočne ukázala, že rast kožných buniek a regenerácia poškodených, najmä na úrovni DNA zo slnka, sa zrýchľuje v noci. Vizážistka celebrít Lauren Napier radí: „Ak používate na noc sérum a krém, pleť bude profitovať z peptidov, ceramidov, antioxidantov a retinolov. Vyhnete sa prehĺbeniu vrások či vzniku pigmentových škvŕn.“ Biorytmus riadi naše telo tak, aby sme boli vo dne bdelí a v noci sa regenerovali.

Mýtus: Pred aplikáciou parfumu sa vyhýbajte telovým olejom a mliekam

Kilian Hennessy, odborník na parfumy, má lepšiu radu: „Správne zvlhčená pokožka umožní lepšie sa rozložiť a vydržať dlhšie. Hovoríme o parfumoch z prírodných zložiek, ktoré sú dermatologicky testované a neškodia pokožke. Ak uprednostníte neparfumovaný alebo neutrálny hydratačný prípravok, vyhnete sa ,konfliktu‘ vôní. Pre intenzívnejší efekt ho nastriekajte aj do vlasov.“ Niekedy stačí použiť len parfumovaný sprej do vlasov, pretože ten neobsahuje alkohol a vlasy vôňu veľmi dobre rozptyľujú do okolia.

autor:  Gabriela Šírová