×
#Móda

Ako na ICING? Omladzujúce účinky ľadu a studenej vody sú TOP

7.3. 18:03 Face Icing napomáha tomu, aby pokožka vyzerala jasnejšie a bola pevnejšia. Vie to aj Kate Moss, Hailey Bieber, Karlie Kloss, Bella Hadid či večne žiadaná Irina Shayk.

Na ľad nedajú dopustiť supermodelky a povedzme si, kto by nechcel vyzerať tak dobre ako ony? Riadia sa tisícročnou teóriou zo starovekého Ríma, že obyčajná kocka ľadu má zázračné účinky. Vďaka úžasnej schopnosti rýchlo sťahovať krvné cievy ľadová beauty terapia eliminuje zápal, minimalizuje výskyt pórov, znižuje začervenanie, citlivosť a zmenšuje aj opuchy. Ľadová terapia pomáha zbaviť sa pigmentových škvŕn – dokáže zastaviť ich vznik a bojovať aj proti voľným radikálom či akné. Pretože správna cirkulácia v pokožke je základom krásnej pleti.

Žiara supermodeliek

Ľadovú terapiu odporúčajú aj mejkapartistky, pretože práve vďaka nemu môžu pomôcť s tvarovaním a definovaním vašich čŕt. Aj vizážistka hviezd Lisa Eldridge používa ľad na prípravu a vy­pnutie pleti svojich klientok. Na dôkaz, že táto metóda funguje, natočila aj video na YouTube. Z neho sa dozvieme, že najlepšie triky na rozjasnenie tváre sú aj tie najjednoduchšie: 1. Kocku ľadu vždy zabaľte do mušelínovej utierky. Zaoblenou stranou si masírujte tvár. Nepoužívajte ľad priamo na pokožku, aby nespôsobil poškodenie podobné popáleniu. 2. K ľadu pridajte prospešné ingrediencie. Zelený čaj plný antioxidantov bojuje proti opuchom pod očami, citrón alebo petržlenová vňať rozjasňuje pigmentovanú pleť, ružová voda jej zasa dodá zdravý, svieži tón. Aplikujte ho vo forme spreja alebo séra pred ľadovou masážou. 3. Pre pleť so sklonom k začervenaniu a zápalom kapilár je potrebné s ľadom pracovať opatrne. Aplikujte ho len na malé, lokalizované oblasti tváre, kde sa začervenanie neobjavuje. Nechajte ho pôsobiť krátko alebo si pomôžte iným chladivým prostriedkom. Napríklad masážnym valčekom z nefritového kameňa. 4. Nepoužívajte túto metódu po kozmetických zákrokoch, pílingoch či na poškodenú a popraskanú pleť so sklonom k atopii. 5. Na omladenie kontúr tváre si kockou ľadu prechádzajte krúživými pohybmi po okolí úst, po lícach, brade, čeľustiach, nose a na čele. Nezabudnite si tvár po masáži s ľadom hydratovať, aby sa nevysušila.

Po ťažkej noci

Masáž ľadom alebo chladenými prípravkami vás zachráni, keď sa zobudíte s opuchnutou tvárou. Pokožka zadržiava tekutiny, čo sa väčšinou ukáže okolo očí. Je to vidieť aj na farbe pleti – býva sivá, bez života a lesku. Teraz by mal nastúpiť ľad. Chlad pomáha odvádzať prebytočné tekutiny z lymfatických ciest, odvodňuje. Vačky pod očami sa zmenšia, ak sa pleť stiahne. Pri tom sa podporí aj prekrvenie a regenerácia pokožky.

Hviezdne triky s ľadom

Kate Moss si do kociek ľadu pridáva plátky uhorky, a keď ich potrebuje, vždy vytiahne z mrazničky. Bella Hadid je odvážnejšia, ráno si namočí celú tvár do misy s ľadovou vodou. Irina Shayk používa sofistikovanejšiu metódu, exkluzívne ľadové ampulky Nicole Caroline. Luxusná kolekcia obsahuje prípravky, ktoré si namiešate a naplníte do chladivej masážnej gule. Masáž tváre a dekoltu je s ňou oveľa komfortnejšia. Mnohé úspešné ženy používajú namiesto kociek ľadu mrazené Aloe vera, sklené masážne nástroje či vychladené lyžičky. Ak máte suchú pleť, ľad by ju mohol ešte viac vysušiť. Pri takejto podmienke je lepšie aplikovať na tvár ošetrujúce gélové prípravky, ktoré máte uložené v chladničke. Hydratačná maska z chladničky či gél na očné okolie prinesú úľavu. TOP PRODUKTY SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII TU!