Foto: Getty Images
#Móda

Vytvára modely ako z rozprávky: Zo šiat módneho génia vám padne sánka! FOTO

18.5. 2020 9:00 Jeho výtvory nosila Lady Diana, zažiarila v nich Carla Bruni i Nicole Kidman. Svadobné šaty ušil pre Kate Moss i Gwen Stefani. V šatách od famózneho Johna Galliana môžete čoskoro zažiariť aj vy!

Famózny módny návrhár má na konte množstvo modelov, ktoré zasiahli do sveta módy ako blesk z jasného neba a vďaka ktorým si Galliano vybudoval meno aj medzi známymi osobnosťami. Hoci tvoril aj modely, ktorých úlohou bolo šokovať a provokovať, dokázal navrhnúť aj decentné šaty, akými boli modely pre Lady Dianu,

Embed from Getty Images

 svadobné šaty pre Gwen Steffani, ktoré pútali svojou farebnosťou, keď nevinná biela prechádzala do nežnej ružovej,

Embed from Getty Images

či nezabudnuteľný model v žltej farbe pre Nicole Kidman, v ktorom zažiarila na odovzdávaní Oscarov v roku 1997.

Zdroj: Profimedia.sk

Výstredný, ale nesmierne talentovaný John Galliano vytvára svadobné modely ako z rozprávky. Vo vintage kreácii sa predviedla aj Gallianova múza a blízka priateľka Kate Moss, ktorá v nich pôsobila mimoriadne nežne a étericky ako lesná víla.

Embed from Getty Images

Romanticky a v šýle vintage pôsobia aj šaty, ktoré si môžete vydražiť v našom Eva Charity Bazaare - dražbe najkrajších kúskov, aké si viete predstaviť. ŠATY, ktoré do aukcie venovala Petra Ficová, UVIDÍTE TU.

Výstredný, ale famózny
John Galliano patrí k najväčším módnym velikánom súčasnosti. Bol to práve on, kto pozdvihol značku Givenchy a dodal nádherný ženský štýl módnemu domu Dior. Po škandále s antisemitskými vyjadreniami a odvykacej kúre sa John vrátil do sveta módy a v súčasnosti je kreatívnym riaditeľom značky Maison Margiela. Svoj rukopis roky nemení, ba čo viac, takmer ani nerozvíja. Napriek tomu dokáže každú sezónu ponúknuť  kolekciu, ktorá vytŕča azda všetkými atribútmi. Vidíme v nej totiž už po niekoľkýkrát to, čím je jeho autorský rukopis typický: strihová avantgarda, zdanlivo nespojiteľné materiálové kombinácie, využitie transparentnosti tam, kde by sme to čakali najmenej či trojrozmerné prvky nefalšovaného umenia. Jeho divoký a dekadentný rukopis dokonale splynul s módnou avantgardou starej antverpskej školy, ktorej je Margiela jedným z najvýraznejších zástupcov.

Zdroj: eva charity bazaar