×
#Móda

Linda Gunišová & Alexandra Orviská: Ako cestujú za dobrodružstvom?

21.6. 8:33 Vizážistku Lindu Gunišovú a moderátorku Alexandru Orviskú sme v júlovej Eve vyspovedali o tom, ako spolu po svete lovia zážitky.

Kedy ste sa rozhodli spolu vybrať do sveta prvýkrát?

L: Prvýkrát sme úplne spontánne išli do Indie, v práci som spomenula že by som tam túžila ísť, ale nemám s kým, a Saša sa ponúkla, že pôjde so mnou. Odvtedy sa začali naše, ako ich voláme, „antipipinovské“ výlety.

A: Celý život som mala problém nájsť si správneho parťáka na cesty. Viete, ja som za absolútne extrémy. Pralesy, nedotknuté destinácie, napínavé výlety, zvery, ktoré naháňajú strach… Dokonca aj Linda sa bála tarantúl a pekne so mnou zvládla Amazonku! To, že mala pavúka ako ruka takmer pri hlave, som jej však ukázala až doma na fotke. (Smiech.)

Ako si na tento prvý trip spomínate?

L: Boli to tri týždne cestovania vlakmi po tejto úžasnej krajine a myslím, že obom nám to veľa dalo. Bližšie sme sa spoznali, aj v nie úplne štandardných situáciách, a  vtedy sme si uvedomili, že sme parťáčky práve na tento typ dovoleniek – a teda dovoleniek, kde sa neoddychuje, dovoleniek, ktoré sú na míle vzdialené od luxusu a pohodlia.

A: Smejem sa, lebo vždy si spomeniem, ako sme mali každá tej druhej nohy pri hlave, aby sme sa ako-tak vyspali a tie špinavé ponožky by ste nechceli vidieť! Voláme to najväčšie zblíženie. Veľakrát si spomeniem, ako sme sa objali a tešili, že sme z istých situácií vyviazli len so škrabancami. Ale je to krásne. Máme naozaj miliardu nezabudnuteľných zážitkov. Proste nie je to sedenie v rezorte. To práve, mimochodom, pri tomto rozhovore robím a neznášam to.

Aké ďalšie miesta nasledovali?

L: Čína, Kazachstan, Peru, Mongolsko cez Transsibírsku magistrálu, Faerské ostrovy, kde bola Saša v šiestom mesiaci tehotenstva, a teraz sme sa vrátili z Ugandy. Ako tu diktujem všetky tieto destinácie, až sa mi to zdá neuveriteľné.

A: Bolo ich len toľko? (Úsmev.) Len podotknem, že takmer každú z tých krajín sme fakt prelúskali. Nebolo to sedenie na jednom mieste.

Ktoré miesto bolo pre každú z vás najväčšou srdcovkou? Kam by ste sa vrátili?

Video