×
#Madam EVA

Na obliečkach záleží! Toto je najlepší materiál na spanie v zime

12.11. 2022 16:46 Začína sa posteľová sezóna a preto sme dali dokopy s kolegyňami z Lepšieho bývania manuál na najlepšie a najpríjemnejšie obliečky, v ktorých prečkáte zimu, tmu, a zažijete naozaj sladké sny. A nielen tie:-)

Je toooľko úžasných obliečok, to je fakt, lenže viac než dizajn si poďme všímať ich materiál. Mnoho domácností si mení obliečky v spálni podľa ročných období aj zvykov, čo je super, my však hovoríme: zmeňte aj materiál. Cez leto je ideálny materiál, ktorý je chladivý, priedušný a odvádza pot. Tieto atribúty spĺňa napríklad bambusové vlákno, satén alebo aj stopercentná bavlna. Naopak, počas zimy nie je nič príjemnejšie, ako sa zabaliť do flanelových obliečok! Milujeme flanel, lebo je mäkkučký a už len dotyk s ním vás zahreje.

Výberu obliečok je potrebné dať čas.
Zdroj: Urban Outfitters

Veľmi dôležité je, aké obliečky si vyberiete nielen z hľadiska materiálu, ale aj hustoty priadze. Preto bavlnená a bavlnená obliečka nemusia byť rovnako príjemné a kvalitné. Ak chcete staviť na kvalitu, tak je ideálna hustota nití v pomere 200 až 300 nití na palec štvorcový. Takéto obliečky sú drahšie, ale výsledkom je vyššia spokojnosť aj dlhšia životnosť. Zároveň je to skvelý tip na darček, lebo každá z nás ocení kvalitné pekné obliečky. A s láskou môže jedny staré konečne vyhodiť! :)

Keď sa potúlate po internetoch, nájdete vzory od výmyslu sveta. Vyberať je preto dobré s prihliadnutím na celkové ladenie spálne. Hlavne ak máte obliečky odkryté počas dňa. Je ideálne, ak sú zladené s okolím napríklad štýlom tón v tóne. Stále je tu však dostatok priestoru na farebné variácie. V lete prirodzene dobre padnú chladnejšie odtiene od sivej až po modrú a počas zimy zemité pastelové a teplé farby. To bude ladiť nielen s rytmom ročných období, ale aj prirodzenými podvedomými potrebami tela.

Farby obliečok dodávajú spálni šmrnc.
Zdroj: Robo Hubač

PS: Tiež vás mama učila prať obliečky na 60 a viac stupňoch Celzia? Zabudnite, dnes sa používajú omnoho modernejšie pracie prášky a gély ako v minulosti a v súčinnosti s modernými technológiami a dôrazom na ekológiu, pokojne aj pri obliečkach znížte teplotu. Pokojne stačí prať na 40 stupňov Celzia. Avšak pozor, vždy je nutné oprať aj nové obliečky. Kým k vám dorazili, prešli si mnohým a budete ich mať predsa len na tvári a tele. Preto šup do prania! A ako často ich prať? Ak chcete spávať v zdravom a príjemnom prostredí, je potrebné hodiť do práčky obliečky v zime aspoň raz za 4 týždne. INŠPIRÁCIE NA KRÁSNE OBLIEČKY SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII TU!

Video