Foto: shuttertock, archív dúl a archív NMH
#Madam EVA

Chcete mať dobrý sex aj po pôrode?! Tak pozor na túto "pomôcku", ktorú ženy húfne používajú

21.1. 2022 22:16 Stretla sa s ním hádam každá tehotná žena - buď priamo, že si ho zadovážila, alebo vo forme odporúčania. Aj kauza predpôrodného balóniku nám predostiera otázku - prečo veríme viac internetu a sociálnym sieťam, ako ľuďom, ktorí vyštudovali medicínu?!

Vaginálny relaxačný syndróm, čo je uvoľnená pošva po pôrode, sa prihodí po ťažkých pôrodoch alebo pôrodoch veľkých detí, ale teraz si ho ženy vyrábajú „umelo“. Žiaľ. "Používajú takzvaný epino alebo aniball balónik. Úplne neprirodzená záležitosť na, s prepáčením, rozgajdanie pošvy pred pôrodom. Je k tomu aj pribalený centimeter, aby to bolo ako hlava novorodenca,"- opisuje uznávaná gynekologička a pôrodníčka, MUDr. Radmila Sládičeková. Pritom na tomto svete sú ženy už nejaký čas a stále sme rodili bez balónikov.

pôrod, novorodeniatko, matka s dieťaťom foto : TASR
Zdroj: Marta Földešová

Ako vraví lekárka,- trpezlivý pôrodník vydrží čakať, dokedy treba, telo vylučuje svoj špeciálny mix hormónov, aby bolo všetko zvlhčené a elastické. "Nástrih, ak už sa k nemu pristúpi, sa nerobí preto, aby sa ženám ubližovalo, ale preto, lebo hladká rovná 4-centimetrová rana sa zašíva lepšie ako roztrhnutie, dajme tomu, krížom položenou ručičkou, čo pôrodník nevie. Keď má niekto roztiahnutú pošvu, pôrodník sa teší, ide to ako z veľkej knihy, ale v intímnom živote môžu prísť problémy a o tie sa už ďalej nikto nestará. Penis sa tomu mužovi nezväčší a pošva nie je z gumy, a nikto to ženám nepovie."

Radmila Sládičeková má v ordinácii tento balónik ako odstrašujúci artefakt. Všetkým vraví, chcete mať po pôrode ešte dobrý sex? Tak nerobte hlúposti! Dôležitý je predsa aj ten ďalší život, partnerský, nielen pôrod.

Video