Foto: Shutterstock
#Madam EVA

7 profi trikov, ktoré vytvoria naozaj dokonalú pleť

Foto: Shutterstock
#Madam EVA

7 profi trikov, ktoré vytvoria naozaj dokonalú pleť

7.4. 11:28 Sedem make-up trikov, ktoré okamžite rozžiaria a vytvoria naozaj dokonalú pleť, sme vytvorili spolu s vizážistkou Natáliou Lackovičovou.

Červené pery
Výrazná červená si vyžaduje precízne nanášanie a fixáciu. „Základom je rovnomerný povrch. Pery najskôr vypílingujte a dostatočne hydratujte. Následne okolie pier zosvetlite mejkapom, prípadne matným korektorom,“ odporúča vizážistka Natália Lackovičová. Aby rúž zostal na perách a nerozpíjal sa, pomôže malý trik. Pomocou čistého štetca na očné tiene naneste na pery ľahký závoj transparentného práškového púdru. Pre dokonalý efekt potrebujete vytvoriť súmerný tvar pier.

Červený rúž si vyžaduje precízne nanášanie
Zdroj: Shutterstock

„Ten dosiahnete vykreslením kontúry, ktorou môžete pery aj jemne, maximáne o milimeter zväčšiť a nadvihnúť kútiky. V strede srdiečka urobte kontúrkou malú bodku, tiež vľavo i vpravo od stredu v najvyššom bode. Body by mali byť rovnako rozostúpené a výškovo symetrické. Nakoniec body pospájajte až ku kútikom. Línia by mala byť presná a rovná.

Potom pery vyfarbite rúžom podľa efektu, aký chcete dosiahnuť,“ odporúča odborníčka. Rúž nanášajte štetcom v dvoch vrstvách. Prvú otlačte do papierovej vreckovky, pery prepudrujte a naneste druhú vrstvu. Ak je to pre vás nepohodlné, vyskúšajte jemnejšiu alternatívu. Čerstvo namaľované pery prekryte papierovou vreckovou a púder naneste iba na vonkajšiu kontúru pier. Farba zostane perfektná celý deň.

autor:  Nina Nová