×
#Ľudia

Zomrel módny návrhár Thierry Mugler: Francúzsky dizajnér s jedinečným štýlom!

×
#Ľudia

Zomrel módny návrhár Thierry Mugler: Francúzsky dizajnér s jedinečným štýlom!

30.1. 14:04 Vo veku 73 rokov nás opustila jedna z najväčších módnych legiend!

Správa, ktorá obletela celý svet šokovala nielen tých, ktorí sú v módnom svete ako doma. Meno značky Mugler počul snáď každý jeden človek na planéte. Bol známy dizajnom so širokými ramenami a ostrým krajčírstvom, inšpirovaným pôvabom 40. a 50. rokov.

Muglerove návrhy nosili hviezdy vrátane Davida Bowieho a Lady Gaga. Pre Beyoncé vytvoril mnoho scénických kostýmov a v roku 2019 navrhol slávne „wet look“ šaty pre Kim Kardashian na Met Gala. Jeho návrhy chcel nosiť celý svet. Neskôr sa značka Mugler preslávila aj parfémami ako napríklad Angel a Alien. 

Slávny "wet look" Kim Kardashian
Zdroj: Karwai Tang-getty images

 

Jeho smrť bola oznámená prostredníctvom sociálnych sietí. "Sme zdrvení, že v nedeľu 23. januára 2022 oznamujeme smrť pána Manfreda Thierryho Muglera," potvrdil príspevok na Muglerovom oficiálnom účte na Facebooku. Príspevok, ktorý bol publikovaný na instagramovom profile francúzskeho návrhára, opísal Muglera ako „vizionára, ktorého predstavivosť... posilnila ľudí na celom svete, aby boli odvážnejší a každý deň snívali o niečom viac“. Jeho agent pre tlačovú agentúru AFP povedal, že zomrel prirodzenou smrťou, píše BBC News.

Oznámenie o smrti
Zdroj: twittwr.com/ @BBCWorld

Narodil sa ako Manfred Thierry Mugler v roku 1948 vo francúzskom Štrasburgu, bol talentovaným umelcom a vo veku 14 rokov bol tanečníkom v Ballet du Rhin. Bol tiež akrobatom a modelom. So skorým záujmom o výrobu vlastných odevov otvoril Mugler v sedemdesiatych rokoch svoj prvý butik v Paríži. „Nebol som si istý, čo chcem robiť, ale móda sa mi v Paríži veľmi rýchlo rozbehla, len čo som ukázal svoje náčrty,“ povedal nedávno pre Women's Wear Daily.

Viac fotografií Muglerovej tvorby nájdete u nás v galérii TU!