×
#Krása

Keď domáce farbenie skončí katastrofou: Triky, ktoré pomôžu!

24.1. 2022 9:15 Vieme, vieme! Po nový odtieň by sme mali rozhodne chodiť ku kaderníčke. Ak ste to však predsa len riskli doma a nedopadlo to ktovieako, máme tipy, ako si pomôcť!

„Takže vy ste si vlasy poničili doma a ja vám to mám opraviť?! No dobre, ale nebude to lacné," hromží kaderníčka, kým vy sedíte so stiahnutým žalúdkom a zvesenými ramenami  v kresle pred zrkadlom v jej salóne.  Domáce farbenie je prvá pomoc, ak sú zavreté kaderníctva, chápeme. Lenže čo v tom prípade, ak ste sa rozhodli len tak z plezíru vyskúšať novú farbu na vlasy a dopadlo to katastrofou Našťastie,  máme pre vás riešenie. 

1. Príliš radikálna zmena

Riešenie: Chceli ste sa zo svojej tmavohnedej dopracovať k platine, no zistili ste, že:

a) Vôbec vám to nesekne a so svetlou farbou sa necítite byť sama sebou?

b) Vlasy zostali extrémne suché, zničené a lámu sa?

Nechajte ich pár dní, najlepšie aspoň týždeň, oddýchnuť od všetkých procedúr a rozmaznávajte ich proteínovými maskami a olejčekmi, aby nabrali znova chuť do života. A potom sa objednajte ku koloristke na opravu. Podľa skúseností Louisa Licariho, svetoznámeho vlasového experta z Beverly Hills, vlasy budú vždy bojovať s vašimi radikálnymi nápadmi. Ak ste raz brunetka, vždy vám bude odfarbovač oxidovať a chytať do oranžova a žlta. „Najhoršie premeny sú tie o 180 stupňov. Nechajte vlasom ich prirodzenosť a ak sa rozhodnete pre farbenie, vždy sa riaďte heslom tón v tóne.“

Radikálna zmena farby nemusí byť pre vás to pravé.
Zdroj: Shutterstock
autor:  bh

Video