×
#Ľudia

Zaľúbení Jany Landl a Vierka Ayisi: Kto koho zbalil a čo na sebe milujú?

26.9. 18:11 Milovníci pohybu Jany Landl a Vierka Ayisi exkluzívne prezradili Eve, ako môže dlhoročné priateľstvo prerásť v lásku. Netaja, že cesta za šťastím ich stála veľa síl.

Vierka, ty sa skôr venuješ duchovnu a joge, Jany zase presne naopak - akčným tréningom. Ste aj v osobnom živote párom s povestným: protiklady sa priťahujú?
Jany: Vnímam to skôr tak, že sa dopĺňame. Máme toho veľa spoločné a úprimne, veľmi neverím prirovnaniam typu protiklady sa priťahujú.
Vierka: Obaja máme v sebe časť aj toho druhého. Aj Janko má v sebe záujem o hľadanie vnútornej harmónie a sebarozvoj. Ja som zase celý život výbušne tancovala a cvičila. Je to len o tom, čo v osobe prevláda. Spája nás síce to rovnaké, no každý máme aj svoje vlastné črty osobnosti a mne sa práve páči, že sa máme od seba čo učiť a navzájom sa inšpirujeme.

Obaja roky pôsobíte v rovnakom fachu. Ako dlho sa registrujete?
Vierka: Janka som vnímala od detstva, keďže kedysi trénoval u môjho otca. Nemôžem však povedať, že by som vtedy bola nejako platonicky zaľúbená, ale registrovala som ho.
Jany: Samozrejme, vtedy bola malé dievčatko. Čo je však zaujímavé, že aj keď pracujeme v podobnej oblasti, 20 rokov sme sa nikdy nikde nestretli. Nesledovali sme sa dokonca ani na sociálnych sieťach.

Kedy teda prišlo to osudné stretnutie?
Vierka: Úplnou náhodou sme sa stretli v reštaurácii. Začali sme sa baviť o spolupráci, dohodli si večeru a zvyšok je už história.

Kto urobil ten povestný prvý krok?
Jany: Myslím, že ja. Prvý som ju pracovne oslovil a bol som to aj ja, kto potom povedal: Poďme do kina.

Čo vás na druhom ako prvé upútalo?
Jany: Keď som ju v tej reštaurácii videl, prišla s ňou taká aura a obrovská energia, ktorú som veľmi pocítil. Pre mňa je vyžarovanie veľmi dôležité. Žena môže byť aj neviemako krásna, keď nemá auru, pre mňa to nie je.
Vierka: Mňa zaujala jeho uvoľnenosť a spontánnosť. Napriek tomu, že sme za sebou mali obaja ťažšie obdobie, dokázal držať takú pozitívnu hladinu rozhovorov. Veľmi ma zaujalo, že sa vieme porozprávať aj o vážnych témach, duchovne aj o práci.

Veľa párov na začiatku vzťahu zaplavuje svoj Instagram zaľúbenými fotkami. U vás to často nevidíme.
Jany: Presne, je to tak. Nemáme to síce nejako dohodnuté, ale cítime to tak. Obaja sme si v minulosti prešli tým, že sme dávali zamilované fotky a vyznania, no dnes to vnímame inak. Lásku si prejavujeme doma, nie na sociálnych sieťach. Na Instagrame chceme prezentovať svoju prácu, svoje poslanie ľudí motivovať a dodávať im energiu, ktorá ich na nás baví. Chápem, že niekto chce vidieť aj naše súkromie, no my si nepotrebujeme písať nejaké verejné odkazy, aj keď, samozrejme, občas si okomentujeme fotku alebo pridáme niečo spoločné. Je to v takej zdravej miere. Určite však svoju lásku netajíme.

Vierka a Jany sú energické tornádo. Priestory: Hotel Falkensteiner
Zdroj: Martin Tomečko

Ako u vás vyzerá pohodový večer?
Jany: Sme filmoví maniaci. Veľmi radi si pozrieme dobrý film. Seriály až tak neobľubujeme. No a potom milujem naše večerné meditácie alebo splnové ceremónie.

Vau, tie vyzerajú ako?
Vierka: Ja hrám na himalájske misky, gong, zapálime si sviečku a pripravím tradičné kakao.
Jany: Ja hrám na bubon. Je to veľmi príjemné a relaxačné. Rád sa priúčam technikám meditácii a duchovnejším aktivitám.

Obaja si okrem cvičenia potrpíte aj na zdravú stravu. Jany, ty si dokonca vegánom. Veľa fitnestrénerov stále tvrdí, že na budovanie svalstva musíme jesť biele mäso, ryžu, vajíčka... Ako naberie svalovú hmotu taký vegán?
Jany: Stále máme zakorenené také mylné predstavy, že veľké svaly rovná sa len mäso. Ako vegán, ktorý sa chce vypracovať, by som sa sústredil hlavne na to, aby bola strava pestrá. Musí obsahovať napríklad orechy a veľa zelenej zeleniny. Tá je bohatá na bielkoviny. Obilniny ako quinoa a pohánka sú tiež veľmi prospešné. Strukoviny sú samozrejmosť, ale často ich zle pripravujeme a potom sa o nich hovorí, že stále nafukujú. To je tiež mýtus.

Vierka, vyhovuje aj tebe vegánska strava?
Vierka: Od narodenia som vegetariánka, ale vždy som jedla mliečne výrobky. Pred pár rokmi mi však diagnostikovali alergiu na lepok a kravské proteíny, takže sa aj zo mňa stala vegánka. Je super, keď obaja partneri túto stravu zdieľajú, lebo uvedomujem si, že je veľmi náročné vyhovieť potrebám páru s odlišným spôsobom stravovania. Máme obľúbené reštaurácie, kde spolu zájdeme, no milujeme aj domácu vegánsku stravu.

Kto je u vás pánom kuchyne?
Jany: Toto môžem povedať úplne jednoznačne, že Vierka. Milujem jej recepty.

Aké je vaše GO TO jedlo?
Vierka:
Jany zbožňuje moje zeleninové karí s ryžovými rezancami. Dávam tam okrem zeleniny kokosové mlieko a korenie, ktoré som si priniesla zo Srí Lanky.

Dvojica sa nedávno vrátila z doolenky na Zanzibare
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CiNssBFqxLR/

Keď sme pri Srí Lanke. Ty si už roky poriadne rozcestovaná. Z Instagramu zase viem, že ste už spolu stihli Sardíniu a Zanzibar, plánujete ďalšie dovolenky?
Vierka:
Spolu sme už toho celkom pocestovali, ale nedávali sme to na sociálne siete. Boli sme v Dubaji v Abú Zabí, Thajsku, na moje narodeniny sme boli v Benátkach a teraz sme sa vrátili zo Zanzibaru. Boli sme tam polopracovne, obzrieť jedno miesto, kde by sme chceli urobiť spoločný kemp.

Chcete sa teda aj viac profesijne prepojiť?
Vierka: Máme rozbehnuté aj niečo spoločné, ale stále sa primárne venujeme vlastným projektom. Ja mám agentúru Inspirit Agency, cez ktorú organizujem workshopy a rôzne pobyty u nás aj v zahraničí. Venujem sa osobným terapiám a pripravujem aj svoj online program.
Jany: Ja som prenikol do sveta online. Cvičí s nami viac ako 90 krajín sveta, čo je pre mňa obrovský osobný úspech. SPOLOČNÉ FOTO VIERKY A JANYHO NÁJDETE TU.

Video