×
Foto: Profimedia
#Ľudia

Vášáryová ho konečne PREDALA: Byt, v ktorom žila s Lasicom má nového majiteľa! Vieme, KTO TO JE

23.5. 12:04 Byt v centre hlavného mesta má už svojho nového majiteľa!

Hanka Lasicová: S rodičmi Milanom Lasicom a Magdou Vášáryovou.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

Manželský pár Magda Vášáryová a Milan Lasica žili približne dva­dsať rokov v bratislavskom Starom Meste, kde si vybudovali príbytok „pre dvoch intelektuálov“. Takto svoj byt plný starožitného nábytku a množstva kníh okomentovala bývalá politička približne pred rokom, keď vyšlo na svetlo sveta, že spoločný domov s rozlohou približne 200 štvorcových metrov  je pre ňu zbytočný, a tak ho ponúkla na predaj, píše Život.sk.

Majiteľka ho vtedy plánovala predať za sumu 950-tisíc eur, čo mnohých prekvapilo. Aj skúsený realitný maklér, ktorý nechcel byť menovaný, pre denník Plus jeden deň v tom čase zhodnotil, že cena za priestorovo veľkorysú nehnuteľnosť je privysoká. „Ulica Dostojevského rad je dosť hlučná, takže predať to nebude ľahké a pri takej metráži cirka 200 štvorcových metrov pýtať 4 709 eur za štvorcový meter je možno len snom. Bratislavské historické centrum sa vždy bralo a bude sa brať ako dobrá investícia, aj keď v tomto prípade je tá cena až príliš vysoká,“ uviedol.

Posledné zábery Milana Lasicu pred smrťou.
Zdroj: Rudolf Baranovič

Po pár mesiacoch predsa len došlo na jeho slová a nehnuteľnosť svietila na stránkach realitných kancelárií s cenovkou 850-tisíc eur. Po medializácii tejto správy si možný zá­ujemca zistil cenu u kompetentných priamo v realitnej kancelárii, a to na vyžiadanie.

Ako sa magazínu Život.sk podľa zmien v katastri nehnuteľností nedávno podarilo zistiť, byt po Milanovi Lasicovi sa napokon predal na základe kúpnej zmluvy z 13. marca 2023. Majiteľom nehnuteľnosti sa však nestala žiadna fyzická osoba, ale akciová spoločnosť so sídlom v Humennom s názvom MOF Invest. Podľa obchodného registra sa spoločnosť zaoberá prenájmom a prevádzkovaním vlastných alebo prenajatých nehnuteľností. Byt nie je zaťažený hypotekárnym úverom, a keďže jeho finálna suma nebola posledné mesiace verejne známa, nie je ani jasné, za akú sumu ho firma kúpila. FOTO BYTU NÁJDETE V GALÉRII TU!