×
#Ľudia

To bola LÁSKA! Zo slov manželky Dana Heribana († 43) puká SRDCE

30.5. 21:30 Ich svadba dostala v roku 2016 prívlastok "najutajovanejšia v slovenskom šoubiznise".

Ako v tom čase písal Plus JEDEN DEŇ, herec Dano Heriban si vzal rovnako herečku Kamilu. Zoznámili sa v Slovenskom komornom divadle v Martine, ktorého členkou je ryšavka už od roku 2013. O sobáši Dana a Kamily nevedeli ani jeho kolegovia zo seriálu Horná Dolná. Heriban tušil, že o 10 rokov mladšia herečka je tá pravá. "Nikto z nás nemá recept na to, ako a s kým má žiť. Ale zase toľko času na tomto svete nemáme, aby sme lietali z kvetu na kvet a hazardovali. Každý hľadá balans, ako nachádzať všetko v jednej osobe a byť šťastný. Mám pocit, že som ho zavetril a dúfam, že to bude navždy,“ povedal pred rokmi pre Rytmus života.

Manželia majú spolu dvoch synov Viktora (6) a Martinka (4), herec má z predchádzajúceho vzťahu aj syna Thea (13). Dano Heriban bol umelec telom aj dušom, jeho hlavným "hereckým rajónom" bolo divadlo a ponukám televízií odolával dlhé roky. Kamarát Ján Sklár po jeho nečakanej smrti zverejnil na Facebooku dlhý príspevok. V ňom odhalil, že herec robil vo svojej práci veľa kompromisov a to práve kvôli rodine, ktorú miloval. "Často sme spolu na túto tému diskutovali a často mi hovoril: "Janko, ja nemám na výber, musím brať aj to, čo ma živí a živí moju rodinu..." " prezradil kamarát.

Kamila Heribanová
Zdroj: tv markíza

Herečka Kamila Heribanová nebola na očiach šesť rokov, ktoré strávila na materskej s ich dvoma synmi. Aktuálne však hviezdi na obrazovkách v seriáli Mama na prenájom v úlohe Beáty Vernerovej. Ako prezradila v rozhovore pre časopis Báječná žena pred pár mesiacmi, bol to práve Dano, kto ju vždy utešoval, keď jej bolo ťažko. Povedala aj, čo si na svojom mužovi najviac váži. "Že sa nehanbí za svoje pocity, a nebojí sa zvučiť ani tie najvnútornešie myšlienky a prejavy lásky, čo niektorí chlapi vôbec nerobia... Zároveň je veľmi zodpovedný, férový, priamy, inteligentný, starostlivý, čestný a fakt vtipný. Rozosmiať ma vie kedykoľvek, ale keď mi je zle, ponúkne mi rameno..." nevedela Kamila vynachváliť otca svojich detí.

Manželia pôsobili harmonicky, aj po rokoch vzťahu na sociálnych sieťach zverejňovali zamilované fotografie. Dano Heriban bol tiež skvelý hudobník, s Kamilou koncom minulého roka nahrali aj titulnú pieseň O2H na jeho najnovší rovnomenný album. "Ďakujem mojej milovanej Kamilke za bezhraničnú podporu a krásny spev do našej prvej spoločnej skladby," tešil sa vtedy Heriban a zverejnil fotky zo štúdia. Spoločný záber manželov v deň hercovej smrti zdieľala Kamilina bývala spolužiačka, speváčka Mária Čírová, so slovami, že nevie zastaviť slzy. "Kamilka moja drahá, spolužiačka zo strednej školy, úžasné dievča, mama, žena, herečka, manželka... Vo svojom tichu a v modlitbe som s tebou a prosím Boha, aby ti dal silu prekonať túto strašne ťažkú bolesť," smúti s kamarátkou speváčka. FOTO DANA HERIBANA S MILOVANOU MANŽELKOU V GALÉRII.

Video