Foto: archív
#Ľudia

Taraba si vážne zavaril: Za neprípustné správanie čelí kritike od prezidentky, polície aj ľudu!

19.10. 2021 16:42 Provokatérsky status poslanca Tarabu smerom k mladučkej Emme Čaputovej (17) sa behom hodiny rozšíril po celom internete. Prezidentka nezostáva bez reakcie. Toto prehnal! Všetko sa udialo po tom, ako modelka debutovala na prestížnej prehliadke, informuje Plus 7 dní.

Mladšia dcéra prezidentky Zuzany Čaputovej Emma (17) sa dostala do hľadáčika médií potom, čo sa rozhodla rozbehnúť kariéru modelky. V nedeľu vystúpila na módnej prehliadke Fashion Live.

Hoci odborníci jej chôdzu ocenili, internetoví hejteri si o nádejnú modelku vo veľkom nechutne obtierali klávesnice. „Previnila“ sa len jediným – že je dcérou prezidentky.

Do hejterského kolosu prilial olej i poslanec Tomáš Taraba (Život), ktorý dnes (19.10.) zverejnil fotku neplnoletej Emmy z prehliadky s komentárom: „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.“ Podnietil tak búrlivú diskusiu.

Máte zo seba dobrý pocit?

Taraba sa do parlamentu prepracoval vo farbách kotlebovcov, neskôr založil stranu Život – národná strana. Niektorí jeho fanušikovia na jeho statuse k Čaputovej dcére, vrátane jeho samotného, nevidia nič zlé. Iní sa pozastavujú nad jeho „úbohosťou“ a pripomínajú mu, čo má sám napísané v profile na webe svojej strany, a to: „Som otec piatich detí a chcem, aby Slovensko bolo dobrým miestom pre život. Je dôležité, aby rodičia a deti mali pocit, že dokážu slobodne rozvíjať svoje danosti, talenty a schopnosti a cítia v tom podporu štátu.“

„Pán poslanec máte zo seba dobrý pocit po tomto poste?“ opýtala sa Tarabu Diana.

Deti vynechajte!

Prezidentka dlhodobo čelí atakom zo strany politikov. Naposledy sa stala predmetom prejavov viacerých rečníkov na nedeľnom smeráckom protivládnom proteste v Rimavskej Sobote, vraj je hovorkyňa americkej ambasády a musí skončiť vo funkcii hovorkyne vládnej koalície.

Útok na rodinu je však cez čiaru. „Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!“ Reagovala Čaputová na Tarabu na sociálnej sieti. Tarabov status ako útok na mladistvú osobu podnecujúci nenávisť a šikanu vyhodnotila i polícia.

Podhodil ju na lynč

„V tomto prípade boli prekročené akékoľvek hranice. Osoba, ktorá by mala byť vysokou autoritou, sa rozhodla podhodiť na verejný lynč mladistvé dievča, ktoré nemá ani 18 rokov. Je úplne jedno, o koho dcéru ide. Je to bezbrehý útok na dieťa len kvôli jeho vzhľadu,“ uvádza Polícia SR na svojom Facebooku.

„Je to exemplárny prípad šikanovania cez internet. Je to stredovek. Je to niečo, proti čomu Policajný zbor roky bojuje. Je to názorná ukážka toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii,“ varujú muži zákona.

Neúnosné

Ako upozorňuje polícia, počas pandémie vzrástli prípady šikany. „A to nielen k deťom. Dennodenne sledujeme prípady verejných lynčov významných lekárskych či vedeckých kapacít. Na základe absurdných tvrdení občanov, ktorí nemajú nič spoločné s medicínou sú atakovaní tí, ktorí naše životy chránia. Situácia je v (nielen) online priestore neúnosná.“

Taraba patrí k mocipánom, ktorí politickú kultúru osobných atakov nielen na svojich oponentov preniesli aj za brány parlamentu. Tu je niekoľko príkladov.

Ešte máme v pamäti útoky ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) na riaditeľku liekovej agentúry Zuzanu Baťovú. Obvinený vyšetrovateľ Ján Čurilla žaluje predsedu parlamentu Borisa Kollára (Smer rodina) za slová o „čurillovskej mafii“. Lekár Peter Sabaka z infektologickej kliniky na Kramároch požaduje odškodné od exkotlebocov za klamlivé statusy. Podľa Milana Uhríka mal Sabaka prijať odmenu za schválenie proticovidových opatrení, podľa videa Milana Mazureka má Sabaka segregovať neočkovaných.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) podal trestné oznámenie na predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu a Mazureka (Republika) v súvislosti so zámerným šíreným poplašnej správy. Naď zdôraznil, že sa nevytvárajú žiadne „tábory pre neočkovaných ľudí“.

FOTO Emmy Čaputovej pri jej modelkovskom debute na predvádzacom móle, ktorý si zobral na paškál poslanec Taraba v GALÉRII

Video