×
#Ľudia

Poláková OTVÁRA kaštieľ pre turistov: Koľko zaplatíte za najdrahší apartmán?

23.2. 2022 6:59 Z Adriany Polákovej (45) sa minulý rok stala zámocká pani. Spolu s priateľom Christianom kúpili nádherný kaštieľ v rakúskom meste Burgau a pustili sa do rekonštrukcie. Bývalá moderátorka už čoskoro chystá veľkolepé otvorenie, píše pluska.sk. Koľko bude stáť noc v apartmáne a ako vyzerajú izby pre turistov?

Poláková renovuje svoj kaštieľ
Zdroj: instagram/adriana_polakova

Adriana sa minulý rok rozhodla urobiť veľkú životnú zmenu. Dala výpoveď v milovanom Teleráne a presťahovala sa do Rakúska, kde žije jej partner. S Christianom si kúpili vysnívaný kaštieľ v mestečku Burgau a postupne ho premenili na penzión pre turistov. „Celé dni tam trávim v záhrade, ktorá bola dosť zanedbaná. Teším sa z domácich vajíčok a už zháňam robotníkov, aby som v zime prerobila trošku interiér a na jar mohla otvoriť s priateľom Christianom penzión," prezradila pre markiza.sk pred pár mesiacmi.

No a teraz sa Adriana konečne dočkala. V marci čaká prvých hostí. S partnerom prerobili takmer všetko, čo sa dalo. Nezabudli ani na kuchyňu, v ktorej bude Adriana pripravovať dobroty pre návštevníkov. "Konečne mám kuchyňu s rohovým sedením aj kukučkovými hodinami. Bola to najmenej bolestivá premena. Všade inde sa búralo, murovalo, prerábalo. A ešte aj telku tu mám, veľmi sa teším," uviedla. Jej kaštieľ sa nachádza 60 kilometrov od mesta Graz.

„K dispozícii budú 2 apartmány pre 4 osoby, ale pokojne si ho môžu rezervovať aj 2 osoby, pre väčší komfort z veľkých priestranných izieb. V týchto apartmánoch sú dve spálne, obývačka, kúpeľňa so saunou. Ďalej budú k dispozícii aj izby pre dve osoby - jeden apartmán na 2. poschodí (bez výťahu) s vlastnou kuchynkou (vhodný pre dlhodobejšie pobyty), so spálňou a s obývačkou alebo jedna izba na 1. poschodí (bez výťahu),” informuje Poláková širokú verejnosť. A koľko peňazí si majú turisti pripraviť? „Apartmány pre 4 osoby stoja 220 € na noc, apartmán pre 2 osoby - ten na 2. poschodí s kuchynkou - 190 € a izba pre 2 osoby - 120 € na noc," hovorí AdrianaNo a koľko budú stáť raňajky? To si prečítajte v našej galérii TU, kde nájdete aj čerstvé fotky zrekonštruovaného kaštieľa!