Foto: Facebook
#Ľudia

Návrhárka v kuchyni: Pripravte si rýchly a ľahký dezert podľa Jany Jurčenko!

2.10. 2021 16:59 Estetické cítenie nezaprie ani na tanieri. Janka Jurčenko, celebritná návrhárka známa z prestížnych prehliadok, je v kuchyni skutočná bohyňa. Všetko, čoho sa dotkne, jej ide! Pripravte si s ňou hriešne dobrý dezert, ktorý zvládne každá z nás.

Janka, hovorí sa, že umeleci majú pre kuchtenie ideálne predpoklady, keďže svoje umelecké cítenie vedia využiť aj v kombinovaní rozmanitých chutí a ingrediencií. Je to pravda?  

V mojom prípade určite áno. Rada sa hrám aj s kombináciami chutí. Samozrejme, že prv ochutnám originál recept, a potom si ho zakaždým vylepšujem. Veľmi rada sa tiež vyhrávam aj so samotným servírovaním. Jedlo musí pekne vyzerať aj na tanieri!  
 
Tvoj prvý príspevok na novom instagrame Návrhárka v kuchyni si pridala v dobe silnejúcej druhej vlny pandémie. Bolo v tom čase pre teba varenie určitým útočiskom, kam si vkladala kreatívu, keď boli všetky móla či klientské svadby odkázané na dobu neurčitú? 

Áno, vtedy to tak celé začalo. Nechcela som svoj „fashion" profil Jana Jurčenko zahltiť receptmi, tak som vytvorila novú stránku Návrhárka v kuchyni. V tom čase som zároveň rozbiehala aj svoju FASHION ACADEMY JANA JURCENKO a musím povedať, že veľa nových receptov sme si so žienkami v academy vymieňali.

Celebritná návrhárka Jana Jurčenko
Zdroj: instagram Jana Jurčenko

 

Mala si k vareniu a pečeniu blízko odmala alebo si v sebe tento koníček objavila až vďaka lockdownu, keď nastali obmedzenia v gastro priemysle a obľúbených reštauráciách?  
 
Odmala. Pochádzam z pekárskej rodiny. Dedko bol riaditeľom pekární a otec aj napriek tomu, že bol elektrotechnický inžinier, varil neuveriteľne skvelo. Bol to jeho druhý koníček. A my sme boli jeho fanúšikovia. Radi sme ochutnávali rôzne experimenty, ako aj gastronómiu z rôznych kútov sveta. Všetko si vždy pracne naštudoval a aj zabezpečil suroviny, keďže už v čase socializmu veľa cestoval po okolitých štátoch.

Video