×
#Ľudia

Mladý slovenský návrhár Prince in Jeans: Začínal som na kolene v detskej izbe

24.2. 7:29 To, že na Slovensku nemáme o mladé talenty núdzu, potvrdzuje dizajnér, ktorý tvorí pod prezývkou Prince in Jeans. Do svojich výtvorov už obliekol viaceré zvučné mená našej rapovej scény a aj keď sa mu darí doma aj v zahraničí, rozhodne neplánuje zaspať na vavrínoch.

Móde sa venuje už od skorých tínedžerských čias, no vážne ju začal brať od osemnástich. Začínal v detskej izbe so šijacím strojom a za pár rokov sa mu podarilo vybudovať vlastný a svojský brand. „Začiatkom maturitného ročníka som zistil, že mi to môže zarobiť dostatočne veľa peňazí a nemusím chodiť na brigády. Milujem voľnosť umenia. Móda je pre mňa umenie, ktoré sa dá nosiť. Môžeš spraviť čokoľvek a skoro vždy si to nájde svojich fanúšikov. Samozrejme, potom sa sem dostáva otázka nositeľnosti. Nie všetko, čo je pekné a zaujímavé, sa dá nosiť. Preto sa v poslednom čase sústreďujem viac na nositeľné veci,“ vysvetľuje dizajnér, ktorý sa rozhodol svoju vášeň posunúť vyššie a rozhodol sa pre štúdium fashion na univerzite v Amsterdame. „Bolo pre mňa aj trochu náročné presťahovať sa do krajiny, kde som nikoho nepoznal a musel si tu nanovo vybudovať meno a nové priateľstvá. Ja, ako hovoria kamaráti, mám dar reči, čiže vždy, keď som niečo chcel, som sa k tomu nejako dopracoval.

Slovák tvorí pod prezývkou Prince in Jeans a momentálne pôsobí v Amsterdame.
Zdroj: Instagram

Moje základné pravidlo je, keď niečo chceš, treba ísť za tým a nehanbiť sa. Odmietnutie môže bolieť, ale to ťa môže len posunúť. Vždy som sa chcel odsťahovať zo Slovenska. Mám pocit, že doma máme veľmi veľa talentovaných ľudí, no nemajú dostatok priestoru na rozvíjanie. Keďže sa chcem v budúcnosti dostať ďalej do sveta, presťahovanie do Amsterdamu som vnímal ako potrebný krok k tomuto cieľu,“ vysvetľuje dizajnér, ktorý sa sústreďuje na tvorbu džínsov. Napriek tomu, že ho na Instagrame sledujú tisíce ľudí a o jeho modely je veľký záujem, mladý Slovák stojí nohami pevne na zemi a vie byť na seba aj poriadne prísny. „Nemám pocit, že som úspešný, a stále nie som spokojný s tým, čo robím. Stále je kam sa posúvať a tvrdo na sebe pracovať. Každý, kto chce pracovať v tomto odvetví, musí na sebe poriadne makať, nikdy sa nevzdávať a hlavne nepočúvať názory druhých ľudí. Ako hovorí moja mama, každý si je tvorcom svojho šťastia,“ uzatvára. VÝTVORY DIZAJNÉRA NÁJDETE TU!