×
#Ľudia

Jopo má mladú kubánsku manželku: Teraz prezradil, aká je jeho SVOKRA!

14.5. 10:00 Jozef Poláček, ktorého poznáme pod prezývkou Jopo, sa pred rokmi rozhodol urobiť za svojím životom hrubú čiaru a skúsil hľadať šťastie v exotickej krajine. Tam si našiel nielen nové pracovné výzvy, ale aj lásku.

Jopo si život na Kube a kubánsku mentalitu rýchlo zamiloval a miestnych opisuje ako ľudí, ktorí žijú prítomným okamihom. „Ak niečo milujem, je to ich spontánnosť, srdečnosť a ľudskosť, s ktorou dokážu bojovať s naozaj nepriaznivými životnými podmienkami a ťažkými skúškami, ktorým je táto krajina vystavená. Ak niečo vnímam negatívne, je to ich schopnosť neuveriteľne všetko skomplikovať,“ zhodnotil exmoderátor, pre ktorého neboli začiatky v tejto krajine úplne jednoduché. „Spočiatku sa na mňa pozerali ako na chodiacu peňaženku, časom sa to, prirodzene, zmenilo. Myslím, že po 12 rokoch strávených na Kube som tam už zapadol. Venoval som sa hlavne gastronómii a turizmu a v poslednom období stavebníctvu. Momentálne riešim založenie kubánskej firmy, v ktorej môžem mať podľa nových zákonov až do sto zamestnancov. Bude zameraná na poľnohospodársku a potravinársku výrobu a distribučné služby,“ prezrádza EVE svoje plány.

Jopo so svojím rozkošným synčekom na Kube.
Zdroj: Archív Jopa

Jeho mladá manželka Elizabeth mu je vo všetkom oporou a ochotne ho s rodinou nasleduje aj na druhý koniec sveta. Ak treba niečo na diaľku vybaviť a sú momentálne na Slovensku, môže sa spoľahnúť aj na svokrovcov. „Mám s nimi dobrý a korektný vzťah. Pomáhajú mi a je fajn vedieť, že ak potrebujem niečo na Kube vybaviť, svokra to s prehľadom zariadi.“ Nedávno dokonca pricestovala na Slovensko, aby dcére pomohla s ratolesťami. Aj keď to u nás Jopo a Elizabeth milujú, niečo im predsa len chýba. „Určite tie nádherné kubánske pláže a čerstvé ovocie a zelenina z našej farmy. Ale našťastie o pár týždňov balíme kufre a pôjdeme si to všetko vychutnať na Kubu.“ Otázku finálneho usadenia ešte stále nemajú uzavretú. „Rozhodnutie tohto charakteru budeme natrvalo zvažovať toto leto, ale zatiaľ to vyzerá tak, že budeme s deťmi zhruba deväť mesiacov na Slovensku a zvyšok strávime v Karibiku. Čo bude potom, ukáže čas,“ zamýšľa sa Jopo, pre ktorého je snom prejsť životom s čistou mysľou, láskou v srdci a konajúc dobro. FOTO JOPOVEJ RODINY NÁJDETE TU!

Video