×
#Ľudia

Daniela Peštová otvorene o MENOPAUZE: Ako ovplyvnila jej intímny život?

30.9. 2022 9:59 Aj krásna topmodelka Daniela Peštová (51) má svoje ženské boľačky. Prehovorila aj o tom, ako vek zasiahol do jej intímneho života, píše Šarm.sk.

Všade, kde sa objaví Daniela Peštová, vzbudí pozornosť. Ako to len robí, že vyzerá tak výborne? – povie si nejedna žena najmä v jej veku. Je jasné, že keď jej pracovným nástrojom je najmä telo, udržiava sa v kondícii – športom a tiež sa priatelí s kozmetickými procedúrami a rôznymi vychytávkami. Bonusom je aj spokojný partnerský vzťah s Palom Haberom.

Daniela to zatiaľ zvláda bez plastických chirurgov, za čo si k päťdesiatke paradoxne zlizla kritiku od jednej fanúšičky. Vraj by mala niečo urobiť so svojimi viečkami, ktoré jej padajú. My ženy sme skrátka čudné... Sťažujeme sa na tlak okolia a potom si nezmyselne nakladáme. Pritom každú z nás čaká čas, keď sa budeme pozerať do zrkadla menej spokojne. Súvisí to s hormonálnymi zmenami v menopauze.

Daniela Peštová o tom veľmi otvorene prehovorila v podcaste časopisu Harper's Bazaar Big Questions. „Menopauza prišla oveľa skôr, ako som čakala,“ priznala. Menopauza prekvapila modelku, už keď mala 45 rokov. Nečakane, z mesiaca na mesiac skrátka jej telo „vyplo“ menštruáciu. „V prvej chvíli som si myslela, že som tehotná. Strašne ma to vydesilo, pretože štvrté dieťa som naozaj neplánovala a navyše som už bola staršia. Nenapadlo mi, že by to mohla byť menopauza. Bol to pre mňa dosť šok,“ priznala v podcaste s tým, že sa na menopauzu chystala v päťdesiatke.

Pavol Habera a Daniela Peštová
Zdroj: https://www.instagram.com/p/Cf6kXX4Iy_y/

Návaly s potením ju nemučili, spomína si na pár nocí, keď sa zobudila so spoteným krkom a bola „trošku mimo“. Pomerne rýchlo si uvedomila spojitosť tohto stavu s tým, čo jedáva, a tak sa vrátila k pôvodnému stravovaniu z mladosti – vynechávala obilniny. Rozhodla sa okrem zmeny stravy využiť aj esenciálne oleje a myslí si, že možno to je dôvod, prečo netrpí.

Daniela sa nevyhla ani odpovedi na to, ako zasiahla menopauza do jej spálne. „Aspekt, ktorý ma určite najviac prekvapil, je pokles libida. Nečakala som, že sa to stane v podstate cez noc. A to mi prekážalo úplne najviac z tých rôznych príznakov,“ povedala otvorene pre podcast Big Questions. Nemala doma problém predostrieť, čo sa deje, že potrebuje robiť veci trochu inak: „Lebo ak chcem mať intimitu, čo, samozrejme, chcem, tak je pravda, že v období menopauzy sú potrebné nejaké zmeny.“ FOTO DANIELY NÁJDETE V GALÉRII TU!

Video