×
Foto: NORBERT SKALIČAN
#Ľudia

Čo nám Ján Koleník v seriáli Dunaj ZATAJIL? Všimnite si TOTO!

20.1. 7:33 Maskérky pre úlohu nacistického pohlavára urobili malú, ale dôležitú zmenu!

Hlavná maskérka Katarína Horská o práci pre seriál Dunaj, k vašim službám hovorí: „Bavia ma konzultácie s Jankom Koleníkom okolo jeho postavy. Celkovo ma baví dotvárať charaktery postáv a som šťastná, ak sa mi podarí podčiarknuť či, naopak, potlačiť jednotlivé rysy." Pohrať sa treba nielen so ženskými účesmi, ale aj mužskými. "Muži nosili vlasy uhladené dozadu alebo na cestičku, starší muži si mohli pestovať uhladené fúziky, ale viac-menej sa holili dohladka,“ hovorí maskérka. Takmer všetky herečky museli pre seriál ostrihať, hercom, naopak, nakázali vlasy nechať dorastať. Janko Koleník bol ale výnimkou. Prečo?

JÁN KOLENÍK a Jana Majeská.
Zdroj: TV Markíza

 

Janko si dlhé vlasy nemusel, respektíve nemohol nechať dorásť: "Pre Dunaj som mu vymyslela tupé – poloparochňu, pretože v iných projektoch nemá možnosť nechať si dostatočne dorastať vlasy." Všimli ste si to? POZRITE SI FOTKU S PAROCHŇOU A BEZ V NAŠEJ GALÉRII TU! 

Maskéri a maskérky, ktorí upravujú hercov v markizáckom seriáli Dunaj, k vašim službám, majú plné ruky práce. "Odhliadnuc od faktu, že dej je zasadený do roku 1939 a  obsadenie je naozaj veľkorysé - máme asi 30 hlavných postáv, nemenej epizódnych a množstvo komparzu, každý jeden človek musí prejsť rukou maskéra. Našťastie sa mi podarilo poskladať skvelí tím šikovných a talentovaných  maskérov a denne prejde našimi rukami v priemere 40-50 ľudí," hovorí hlavná maskérka seriálu. Ilúzia doby 30. a 40. rokov sa rodí aj vďaka účesom, ktoré sú náročné.

Zdroj: Šarm.sk

Video