Foto: Emil Vasko
#Ľudia

Ako žijú ženy s nálepkou: "Dobre sa vydala"? Vieme to z prvej ruky!

5.2. 10:03 Manželka jedného z najbohatších slovákov prezradila, ako sa líši jej život od iných žien.

Iveta Tkáčová (37) šéfuje tanečnej škole a je mamou dvoch dcérok. Do svojho súkromia ľudí veľmi nepúšťa, ale urobila výnimku v rozhovore v podcaste ODznova. Chcelo to asi odvahu, pretože pojem "dobre vydatá žena" je na Slovensku tabu téma a väčšinou sa používa ako pejoratívum.

Aké je podľa Teba poslanie tzv. dobre vydatých žien?

Podľa mňa dobre vydaté ženy by mali mať svoje poslanie. Mali by robiť niečo zmysluplné. Keďže majú finančnú stabilitu a nemusia si v strese zháňať prácu, nebodaj aj takú, ktorá by ich nebavila. Aj vo svete badáme, že ženy úspešných mužov sa väčšinou venujú nadáciám a deťom – či už v sociálnej núdzi, alebo postihnutým detičkám. Ja som išla inou cestou, pretože som veľmi citlivá – nezvládala by som to. Ale s radosťou sa venujem práci s deťmi v tanečnej škole.

Práca s deťmi je jej srdcovou záležitosťou

„Začala som sa venovať tancu a podpore detí pretože som chcela robiť niečo, čo by som robila s oduševnením a s celým srdcom. Človek sa nemôže v živote venovať desiatim veciam naraz. Ja som sa chopila tanca a podpore detí. Začínali sme od nuly. A dnes, keď sa obzriem, čo sa udialo za tých 11 rokov, bolo toho veľa. Som veľmi pyšná, kam sme sa dostali,“ povedala Iveta.

Celý rozhovor, v ktorom sa Iveta venuje aj dôležitosti pohybu detí počas pandémie nájdete TU:

Video