×
#Lifestyle

TÁTO farba plaviek je nebezpečná pre váš život! Nenoste ju do mora!

9.8. 2022 18:06 Influencerky nám radia, aké plavky nosiť túto sezónu. Niekedy však aj móda môže ohroziť vaše zdravie, píše šarm.sk.

Najskôr jeden príbeh 

Odborníci na žraloky varujú pred metalickými plavkami, v ktorých človek naozaj pripomína rybu, krásky však berú ich slová na ľahkú váhu. Myslia si, že žraloka vo vode jednoducho nestretnú. Alebo sa ich neboja. Všetky medze prekročila v roku 2018 americká modelka Katarina Zarutskie. Počas dovolenky na Bahamách sa rozhodla zapózovať medzi nimi. Tu, ale aj na Maldivách je to častá zábavka, lebo menších žralokov tam pláva dosť a nesprávajú sa agresívne. V prírode však nič neplatí stopercentne a na vlastnej koži sa o tom poučila aj kráska. Hoci ju rodina aj priateľ odhovárali, skočila do vody, kde si plávali žraloky fúzaté, a kvôli super záberu roztiahla ruky aj nohy. Lenže žraloky lovia práve na hladine a jeden neodolal. Zahryzol sa jej do ruky a stiahol ju pod hladinu. Našťastie sa jej podarilo z čeľustí vymaniť a dostať sa na breh. Môže si gratulovať, že keď sa vo vode objavila krv, nevrhli sa na ňu ostatné zvieratá. Lenže aj malé zranenie od ostrých zubov je nebezpečné. Sú plné baktérií a hrozia závažné infekcie. V tomto prípade skončila kráska na operačke, kde jej z rany museli vybrať úlomky zubov a následne spraviť plastiku, aby ju nehyzdila škaredá jazva.

Sú bezpečné len do baru

Doslova metalický ošiaľ vzbudili sestry Kardashianové, keď sa v júli, jedna v bikinách a druhá v celých plavkách, objavili na mexickej pláži. Striebristý materiál perfektne žiaril na perfektných postavách a vrhal dookola záblesky, keď sa odeň odrážali slnečné lúče. Efekt bol dokonalý, najmä keď sa sestry predvádzali v piesku aj pod sprchou a neunikli žiadnemu mužskému oku. Nejedna slečna zatúžila tiež sa takto trblietať a byť obdivovaná.

Ak si ich zadováži, mala by na ne loviť „plážových inžinierov“ na suchu. V mori to totiž pre ňu môže byť veľmi nebezpečné. Zaujímavú „rybku“ si ľahko pripláva poobzerať a preskúmať zahryznutím nejaký žralok. Podľa posledných skúseností ich je dnes dosť nielen vo vodách Karibiku či v Červenom mori. Pred pár dňami uzavreli päť pláží aj v Stredozemnom mori v okolí Barcelony po tom, čo sa pri brehu vystrčili plutvy až troch žralokov. Všetky patrili k druhom, ktoré sú pre človeka nebezpečné. Keby boli vo vode Kim a Khloé, zrejme by neunikli ich pozornosti.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE!

Video