×
#Krása

TIETO 3 potraviny jedzte na raňajky! Chudnúci efekt zaručený

18.4. 13:04 V procese chudnutia často krát vyradíme ako prvé z jedálnička sacharidy. Chyba! Zaraďte tieto tri potraviny do svojich raňajok a kilečká budú rýchlo ubúdať.

Raňajky, ako prvé jedlo, významne určujú ako sa budete stravovať po zvyšok dňa. Ak nie je telo ráno dostatočne zásobené, reaguje vlčím hladom a ten je, ako dobre, viete, nepriateľom každej diéty. Preto sa oplatí na začiatku dňa doplniť zásoby energie, poskytnúť telu dlhodobé, sýte raňajky a staviť na sacharidy, ktoré sú neprávom označované za nezdravé potraviny. Rozlišujeme dva typy: Jednoduché, ktoré spôsobujú rýchle zvýšenie hladiny cukru v krvi a zasýtia vás len na krátky čas a komplexné, ktoré majú opačný efekt a predstavujú ideálny štart do každého dňa. Na jednej strane vás zasýtia na dlhší čas a na druhej strane sa postarajú o to, aby hladina cukru v krvi stúpala len pomaly. Nemajú teda žiadny negatívny vplyv na prípadnú diétu alebo chudnutie, ale naopak môžu mať podporný účinok. Koniec koncov, po výdatných raňajkách nebudete cítiť hlad ani chuť zjesť niečo sladké. Ktoré tri sacharidy by ste mali teda uprednostniť?

Ovsené vločky

Obsahujú veľa vlákniny, a preto sú ideálnym zdrojom zasýtenia. Môžete si ich pripraviť na raňajky napríklad ako kašu alebo nasypať do jogurtu a dodať telu poriadnu dávku energie – ktorá nielenže dlho vydrží, ale zastaví aj chute na maškrtenie.
Zdroj: Dobré jedlo/Laura Witteková

Celozrnný chlieb

Raňajky z celozrnného chleba a vajec, avokáda alebo smotanového syra sú dokonalým základom dňa, ktorý dlhodobo zasýti. O celých zrnách je známe, že priaznivo vplývajú na hlad a znižujú chuť na nezdravé či sladké jedlá.
Zdroj: Shutterstock

Amarant

Amarant má síce vysoký obsah uhľohydrátov, no stále nižší ako pšenica alebo iné obilniny, čím sa stáva vhodnou voľbou na raňajky. Pre telo je ľahko stráviteľný, bez lepku a spôsobuje, že hladina cukru v krvi stúpa len pomaly. Dá sa pripraviť aj ako kaša alebo hodiť do jogurtu.
Zdroj: Wittekova Laura NEWS & MEDIA holding

Video