×
#Krása

Malá kozmetická chybička, ktorá sa nám môže draho vypomstiť: Určite ju robíte aj VY!

×
#Krása

Malá kozmetická chybička, ktorá sa nám môže draho vypomstiť: Určite ju robíte aj VY!

14.5. 13:11 Všetky kozmetické produkty s účinnými zložkami si vyžadujú delikátne zaobchádzanie a správne skladovanie. Len tak z nich vyťažíte maximum!

Zachovať kozmetický produkt v dokonalom stave je základ zdravej a žiarivej pleti. Väčšina z nás však toto základné beauty pravidlo porúša a prehliada dobu exspirácie a nerieši miesto, kde krémiky skladuje. Toto sú totiž dva najdôležitejšie faktory, ktoré rozhodujú o kvalite a účinnosti produktov.

Krém uložený v kúpeľni môže zmeniť svoju konzistenciu.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Nevhodná kúpeľňa

Určite sa to týka aj vás. Väčšina totiž uskladňuje kozmetické produkty práve v kúpeľni. Z praktického hľadiska sa niet čo čudovať, všetko máme po ruke a prehľadne zoradené na poličke. Podľa odborníkov je kúpeľňa najhoršia miestnosť, kde môžete všetky svoje krémiky skladovať. Ide o to, že kozmetika je veľmi citlivá na teplotné výkyvy. Horúci vzduch sa tu premieňa na vlhkosť, čo sa môže negatívne podpísať na kvalite jednotlivých produktov. Rýchle otepľovanie a následné ochladzovanie vzduchu mení štruktúru krémov, čo v konečnom dôsledku môže znížiť ich účinnosť.

autor:  Nina Nová