(Getty Images)
Foto: Getty Images
#Krása

Jedli sme presne ako Beyoncé: Pozrite sa, čo s vaším telom narobí 22-dňová diéta a či SCHUDNETE

(Getty Images)
Foto: Getty Images
#Krása

Jedli sme presne ako Beyoncé: Pozrite sa, čo s vaším telom narobí 22-dňová diéta a či SCHUDNETE

15.8. 15:34

Foto: Getty Images

Počuli ste už o 22-dňovej vegánskej výzve? Fičí na nej aj Beyoncé! A my hovoríme – lepšie raz skúsiť ako miliónkrát počuť, no pred istými vecami vás musíme varovať.

Vegánstvo samo osebe ma vždy lákalo, nielen pre zdravší životný štýl, ale pre postoj bojujúci proti environmentálnym problémom a nehumánnemu zaobchádzaniu so zvieratami. Navyše bol tu aj ďalší dôvod. Beyoncé sa vďaka nemu dala dokopy po pôrodoch a Jennifer Lopez si na štyridsiatku dopriala nové vyrysované telo. Za premenami oboch spomínaných stál špecialista na výživu Marco Borges, ktorý na trhu zabodoval so svojou knihou The 22-Day Revo-lution, 22-dňová revolúcia.

Kniha by vás mala za dvadsaťdva dní naučiť jesť, variť a myslieť ako vegán. Číslo 22 si nevybral náhodou. Vychádzal z výskumov, ktoré tvrdia, že na to, aby si mozog zvykol na niečo nové, potrebuje dvadsaťjeden dní a ten posledný dvadsiatydruhý je len utvrdením sa v tom, že si zmenu udržíte. Po tom, ako moja kolegyňa Radka otestovala diétu Gisele Bündchen, bolo na rade preveriť aj jedálničky ďalších dvoch bohýň.

Kým ku mne kniha spoza oceánu putovala, často som si čítala recenzie ľudí, ktorí touto výzvou prešli. Od tých, čo počas nej schudli niekoľko kíl, po tých, ktorým sa zlepšil stav pleti. Dokonca som sa zaregistrovala aj do facebookovej skupiny, kde sa združujú ľudia z celého sveta, prideľujú si koučov a spolu sa chopia vegánskej výzvy vždy 22. deň v mesiaci. Kniha nakoniec prišla a šla som do toho!

Zdroj: Dominika Nová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra