Foto: SHUTTERSTOCK
#Zakázané strany

Vedci varujú: Ani netušíte, čo si holením intímnych partií môžete spôsobiť!

6.11. 2020 14:32 Vedci sa prizreli na význam chlpov tam dole. Holíte sa, voskujete, depilujete? Ani neviete, akú chybu robíte!

Vedci na základe štúdie tvrdia, že ochlpenie tam dole má nezanedbateľný význam. Keď ste zástankyňou odstraňovania chlpov vo svojej intímnej oblasti, brzdite. Ich prítomnosť až o 80 percent znižuje riziko toho, že chytíte nejakú sexuálne prenosnú chorobu.

Sarkastické z vás sa teraz asi smejú a myslia si, že zarastené ženy zrejme žiaden sex nemajú, a preto im nič nehrozí. Ale!

Holením a inými metódami odstraňovania chlpov sa vystavujete aj riziku infekcie, ktorá so sexom až tak nesúvisí. Zápaly po holení, podráždená pokožka, vrastajúce chĺpky, veď to poznáte.

Vzhľadom na to, že v nohavičkách je prirodzene vlhko a teplo, baktérie tam majú bez chlpov svoj raj. Každá drobná ranka či zápal je otvorenou cestou pre infekciu. Na chlpoch nie je nič „dirty“. Ich primárnou funkciou je udržiavať vaše prirodzenie v bezpečí a čistote. Sú prvou bariérou brániacou podráždeniu vašich citlivých oblastí. (Článok pokračuje na dalšej strane)

Zdroj: Redakcia Eva
autor:  Sylvia Kerepecká